Dvacátý druhý ročník konference s názvem „ … i FM má své překážky “ proběhl tentokrát v Pardubicích.

Pondělí jsme zahájili na pardubickém dostihovém závodišti, kde si Oddělení jízdní policie Pardubice připravilo pro zúčastněné ukázku výcviku policejních koní. Toto velkolepé představení následovala komentovaná a velmi unikátní prohlídka stájí a dostihové trati pod vedením správce trati, Václava Žižky.

Následující den už se nesl ve znamení přednášek. Ve Výstavním a společenském centru IDEON Pardubice začal hlavní den TFM22.

V posledních letech musí obor facility managementu reagovat na velké změny ve společnosti. Ať už se jedná o celosvětovou pandemii coronaviru, inflační tlaky, anebo nedostatek energetických zdrojů. To všechno jsou výzvy, které celý obor bezpochyby posunuly na novou úroveň a také ho dostaly do povědomí širší veřejnosti.  Cílem tohoto dne bylo na ně poukázat, naznačit cestu, jak je překonat a vytěžit maximum.

Na slavnostním galavečeru jsme pak předali ceny ve čtyřech kategoriích FM AWARDS 2022:

Cenu v kategorii “STUDENSTKÁ PRÁCE“ v oblasti FM získal Bc. David Bargel za práci “Data z inteligentních budov v datové aplikaci“.

Cenu v kategorii “ODBORNÁ PRÁCE“ v oblasti FM získala společnost Idealab, s.r.o. za časopis “Facility Management Journal“.

Cenu v kategorii “PROJEKT ROKU“ v oblasti FM získala společnost CCS, s.r.o. za projekt “Digitalizace správy vozového parku“.

Cenu v kategorii “OSOBNOST ROKU“ v FM získal Zdeněk Březina, Facility & Property ředitel pro CE&SEE ve společnosti AmRest, s.r.o.

Ve středu proběhl v univerzitní aule Univerzity Pardubice navazující workshop, který sestával z několika přednášek a věnoval se palčivému tématu energetické krize.

Celá akce TFM22 by nemohla proběhnout bez podpory partnerů, kterým tímto děkujeme za dlouhodobou podporu a spolupráci. Hlavními partnery TFM22 se staly společnosti Arridere s.r.o. a Schindler CZ, a.s.

Poděkování patří i našim stříbrným a bronzovým partnerům.

TFM22 proběhl pod záštitou: MPO, ČKAIT, Pardubického kraje, Hospodářské komory ČR, Jízdní policie Pardubice a SPS ČR.

Vedle partnerů děkujeme také všem přednášejícím i zúčastněným za skvělou a inspirativní atmosféru. Těšíme se zase za rok!