Chtěli byste zefektivnit využití prostor své firemní budovy, ale bojíte se náročných úprav? Už nemusíte! Chytrý senzor nainstalujeme do 3 minut.

Připravujete svou firmu na návrat do kanceláří a hledáte způsob, díky kterému se na pracovišti budou všichni cítit komfortně a bezpečně? S chytrou budovou najdete dlouhodobě udržitelné řešení, které vám i vašim zaměstnancům usnadní a zefektivní každodenní procesy v omezeném i běžném provozu.

Jak se z obyčejné budovy stane chytrá?

Zapomeňte na náročné úpravy současné infrastruktury a shánění stavebních povolení. K tomu, aby se z vaší budovy stala chytrá, vám pomohou speciální senzory, které se dají nainstalovat kamkoli budete chtít. Ty pak sbírají a vyhodnocují veškerá data o vaší budově – třeba to, kolik volných míst zbývá v garáži nebo zda jsou obsazené všechny zasedací místnosti.

Bezdrátové řešení – díky tomu, že všechna zařízení běží na bezdrátové síti, nejsou potřeba žádné speciální úpravy vašich současných prostor a infrastruktury.

Žádný konflikt s Wi-Fi – naše zařízení využívají licencované spektrum NB-IoT sítě. Nemusíte se proto bát, že by rušily vaši současnou Wi-Fi nebo jiné LPWA sítě.

Senzor nainstalujeme do 3 minut – instalace je velmi rychlá, takže nenaruší chod firmy.

Bezpečná globální konektivita – data ze senzorů se odesílají do cloudu šifrovaným tunelem typu end-to-end díky Vodafone NBIoT SIM.

Dokonalý přehled pro správce i zaměstnance: Jedna aplikace vládne celé budově

S řešením chytré budovy získáte intuitivní a přehledný systém, přes který mohou vaši správci ovládat celou budovu. Navíc tak budou mít přístup k veškerým datům a na jejich základě rozhodnou, jestli využíváte plný potenciál svých prostor, nebo vám naopak nedostačuje. Díky enviromentální analýze navíc budou mít přehled o hodnotách CO2, teplotě nebo vlhkosti v místnostech, takže budou přesně vědět, jak zlepšit pracovní prostředí.

Pro zaměstnance (ale i návštěvníky) je určena mobilní aplikace, přes kterou si snadno rezervují místo u pracovního stolu i parkovací stání, spustí rolety nebo si bezkontaktně přivolají výtah. A pokud narazí na jakýkoli problém, mohou ho v aplikaci snadno nahlásit.

V jediné aplikaci dostanete přístup k celé řadě věcí:

  • Social distancing – senzory ohlídají, že v každé místnosti bude dostatek místa. Zaměstnanci si tak mohou rezervovat pracoviště, která budou dostatečně daleko od sebe podle zásad social distancingu. Kapacitu místností zajistíte pomocí rezervačního systému, který vám obsazení jednotlivých míst i zasedaček zobrazí na přehledném, barevně označeném displeji.
  • Rezervace parkovacích i pracovních míst – své místo i vybavení si zaměstnanci mohou rezervovat i na několik dní dopředu. Kompletní přehled o svých rezervacích budou mít na jednom místě, takže na ně nezapomenou. Nebojte se, že byste cestou zabloudili – aplikace vám vaše místo ukáže na mapě.
  • Bezdotyková budova – při pohybu v budově nemusíte sahat na nic jiného než na svůj telefon. Aplikací si přivoláte výtah nebo odemknete chytrou skřínku, do které uložíte dokumenty pro kolegy, takže se s nimi ani nemusíte potkat.

S chytrou budovou budete mít pod dohledem také své energie. Spotřebu vody, elektřiny i plynu můžete sledovat pomocí webové aplikace, která vám veškerá data zobrazí ve společném a přehledném rozhraní. Díky tomu budete vědět, jestli například zbytečně netopíte v prázdných částech budovy, a tak snížíte náklady za energie.

Chytrá budova přináší zajímavé možnosti jak pro velké podniky, tak i pro menší firmy. Proto si můžete vybrat z několika cenových balíčků a řešení, která budou vám a vaší budově nejvíce vyhovovat.

Máte nějaké další otázky nebo specifické požadavky? Neváhejte navštívit stránky Chytrá budova Vodafone Business nebo napište na e-mail marek.vorel@vodafone.com.