Lukáš Emingr

Provoz nemovitostí, spokojení lidé v nich, facility management i efektivní hospodaření s energetickými zdroji v budovách jsou mým povoláním, ale i velkým koníčkem.

V roce 2007 jsem dostudoval Stavební fakultu ČVUT v Praze se specializací na technická zařízení v budovách a od té doby jsem se věnoval jejich projektování, výstavbě i provozu. Od roku 2010 jsem vstoupil do světa facility managementu a v různých společnostech (Strabag Property and Facility Services, ČEZ Korporátní služby,…) jsem se věnoval správě nemovitostí, implementaci energetického managementu, zavádění CAFM systémů a dalším souvisejícím činnostem. Od roku 2018 s kolegy pod hlavičkou Bon Tech Advisory s.r.o. realizuji poradenské projekty, provozní a technické audity nemovitostí, pomáhám s výběrem dodavatelů FM služeb, implementuji software na podporu facility managementu i zavádím principy efektivního energetického managementu a plánuji provozní i investiční rozpočty firem a budov. Samozřejmě již s ohledem na oblast ESG, která do většiny společností a organizací velmi rychle dopadne.

Snažím se při tom uvádět budovy do stavu, který vyhovuje jejich uživatelům, ekonomicky zbytečně nezatěžuje jejich vlastníky a samozřejmě plní požadavky platné legislativy.

 

Oblasti konzultační činnosti:  

  • Technický stav nemovitostí a plánování rozpočtů pro jejich udržení v provozu.
  • Procesy a výběrová řízení ve facility managementu a energetice budov.
  • CAFM systémy a související (data, pasportizace, implementace, školení uživatelů, BIM).
  • Energetický management budov, koncepce úsporných opatření apod.

Reference:     Strabag a.s., K&V Elektro a.s. , Accor Hotels, Mandík, a.s., Czechoslovak Group a.s. , Plzeňský Prazdroj, a.s., Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, CZECH PROPERTY INVESTMENTS, a.s. a další.