Snížení spotřeby veškerých typů energie o více než třetinu, komfortní a zdravé prostředí budov a bezpečnost objektů. 

To je Flowbox. Oceněný titulem Evropský startup roku 2022, štítkem Solar Impulse Efficient Solution a vítězstvím ze soutěže Chytrá města 2022 v kategorii Projekt pro obec do 10 tisíc obyvatel. Nyní se Flowbox stává partnerem IFMA.

Více než tři stovky instalací v průmyslových, administrativních či obchodních budovách a spokojení klienti napříč obory. Energetická krize vytvořila na trhu obrovskou poptávku po efektivním řízení spotřeby veškerých energií a stejně tak i legislativní požadavky tlačící firmy ke zvyšování hospodárnosti budov. Flowbox je řešením, se kterým si poradíte v době energetické krize, regulací, požadavků nefinančního reportingu (ESG) a zároveň můžete efektivně snižovat emisní stopu vašich budov.

Flowbox nabízí systém, který má nekonečné možnosti využití. Od kompletního řízení spotřeb veškerých energií kancelářských, logistických, obchodních či průmyslových budov, průmyslových procesů až po řízení komunitní energetiky ve smart cities. Efektivní nakládání s energiemi pomáhá ekonomicky i ekologicky. 

Optimalizace spotřeby, ale i komfortní prostředí budov a bezpečnost

Veškeré technologie, které energie vyrábějí a spotřebovávají, ať již jde o elektřinu, plyn, vodu či teplo, Flowbox integruje do jednoho prostředí a zajišťuje jejich vzájemnou komunikaci a interakci. Topení, klimatizace, světlo, vzduchotechnika, nabíjecí stanice, výrobní technologie, FVE, tepelná čerpadla, bateriová úložiště a další a další technologie umí plně napojit a řídit. 

“Naprostá většina kontraktů mezi majiteli nemovitostí a facility management firmami ukládá odpovědnost za energetický management právě FM firmám. Bohužel, díky velice nízkým cenám energií v uplynulých dekádách, se do energetického řízení v budovách investovalo jen velice málo. Nyní, během energetické krize, Flowbox nabízí svoje technologické řešení přímo majitelům budov, ale zároveň uzavírá partnerství i s FM firmami a vyplňuje tak jejich chybějící kapacity v tomto oboru,” uvádí CEO Flowboxu, Tomáš Rendla.

Ve své nejvyšší verzi se jedná o autonomní ekosystém, který dokáže efektivně řídit veškeré toky, zajistit jejich efektivitu a nahradit tak lidskou práci i eliminovat její chybovost. Pouhým monitoringem a sběrem dat lze ušetřit 10 až 15 % energií, jejich řízením je pak možné dosáhnout na úspory až 37 % u elektrické energie, 62 % u vody, 58 % u tepla a 78 % u oxidu uhličitého. A to u velkých zákazníků představuje milionové částky. 

Flowbox také naplňuje cíle moderní digitální energetiky řízením spotřeb koncových odběrných míst ve vztahu k řízení přenosové soustavy.
Zajímá vás víc? Navštivte web www.flowbox.com a vstupte do digitální energetiky.