Město Olomouc se stalo dějištěm zajímavého a inspirativního workshopu s názvem „Automatizace FM procesů s praktickým využitím dat BIM“, který se konal dne 21. září 2023 v prostorách Regionálního centra Olomouc (RCO). Workshop pořádala odborná sekce CAFM & IT pod hlavičkou IFMA CZ. Tento workshop přilákal téměř 100 účastníků, se zájmem pro inovace v oblasti Facility Managementu a využití BIM dat

BIM v CAFM systémech

Hlavním zaměřením workshopu bylo využití BIM dat v CAFM systémech. Účastníci měli možnost lépe pochopit, jak integrovat BIM do svých FM procesů a zlepšit tak efektivitu správy nemovitostí. Prezentace a praktické ukázky přinesly účastníkům cenné informace.

Přejímka a příprava BIM modelu

Jednou z klíčových částí workshopu byla diskuse o procesu přejímky a přípravy BIM modelu. Účastníci se dozvěděli o nejlepších postupech.

Diskusní panel: Umělá inteligence ve Facility Managementu

V závěru workshopu byl uspořádán diskusní panel na téma „Umělá inteligence ve Facility Managementu“ s důrazem na témata energetického managementu, správy ploch a prediktivní údržby. Nedílnou součástí diskuse byla i oblast sociální.

Závěr

Workshop v Olomouci byl úspěšnou událostí, která spojila odborníky a nadšence v oblasti Facility Managementu a BIM. Účastníci odcházeli s novými znalostmi a nápady, jak využít BIM data ke zlepšení správy budov. Diskusní panel zdůraznil potenciál umělé inteligence ve FM a ukázal cestu k efektivnějšímu a udržitelnějšímu řízení nemovitostí.

Nakonec bychom Vás rádi pozvali na další plánovaný workshop, který se bude konat v dubnu 2024 v Praze.

Jeho téma bude „Jak začít s CAFM systémem“.

Tento článek v plném znění najdete již brzy v dalším čísle FM JOURNAL.