Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Dne 2. 3. 2018 byl oficiálně vyhlášen výsledek hlasování o konečné platnosti celosvětového standardu ISO 41000 "Facility management - Management systems - Requirements with guidance for use". Tato norma je počínaje tímto dnem oficiálně PLATNÁ. Pro hlasovalo 28 P-členů (včetně ČR), 6 členů se zdrželo, nikdo nebyl proti. Za ČR zastupoval v komisi ing. Ondřej Štrup, IFMA Fellow. 

V procesu odsouhlasování a přípravy jsou ještě tři podpůrné díly této normy ISO 41011 "Facility management - Vocabulary", ISO 41012 "Facility management - Guidance on strategic sourcing and the development of agreements" a ISO 41013 "Facility management - Scope, key concepts and benefits". Potěšitelné je, že díl ISO 41012 v převážné části převzal normu EN 15221-2. 

Dalším krokem po přijetí ISO normy je hlasování v CEN o přijetí této normy v 27 zemích EU. Vzhledem k tomu, že na tvorbě této ISO normy se podílejí skoro všichni autoři EN 15221, je téměř jisté, že tato norma bude odsouhlasena i v komisí CEN/TC 348 a tím se stane platnou i na území EU. Již dnes komise CEN/TC 348 má zřízeny pracovní workgoupy, které pracují na harmonizaci EN 15221 s ISO 41000. Je proto pravděpodobné, že v dohledné době dojde i k aktualizacím nyní púlatných EN 15221.

Vzdělávací společnost FM Institute aktuálně zařadila do svého programu dva kurzy, které Vás s touto normou seznámí (registrovat se můžete na http://www.fminstitute.cz/index.php/kurzy/specializovane-kurzy#e-147: 

ISO 41001 - Facility management - NOVINKA 

ISO 41012 - Implementace Facility managementu - NOVINKA

Aktuální nabídku kurzů též naleznete v našem kalendáři.

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.