Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

IFMA Press Release

 

Sept. 13, 2018

FOR IMMEDIATE RELEASE

Contact:       Jed Link
                   +1-970-999-4289
                    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

IFMA names Don Gilpin as Chief Operating Officer

 

HOUSTON, TEXAS, USA – (Sept. 13, 2018) – The International Facility Management Association (IFMA) has named Don Gilpin as Chief Operating Officer (COO) beginning the week of Sept. 17, 2018. Gilpin has served as IFMA’s interim COO since Feb. 5.

“While this is welcome news, it isn’t a big surprise for anyone here at IFMA,” said IFMA board chair Graham Tier. “For the better part of this year, Don has led IFMA’s operations through some big changes, while contributing to an operational culture that promotes value for our members, partners and collaborators. In doing so, he has earned the trust and respect of staff and the global board. I’m confident that IFMA’s operations are in good hands.”

Gilpin is an accomplished executive with strong experience in international association management, trade show production, education/certification programs, legislative advocacy and workforce development. Prior to joining IFMA, Gilpin served as the Executive Director and COO at the Custom Electronic Design and Installation Association (CEDIA) located in Indianapolis, Indiana, USA. While at CEDIA, he was instrumental in the formation of two industry organizations for the electronic systems industry, The Electronic Systems Professional Alliance (ESPA) and the Integrated Systems Europe (ISE) trade show and served as chairman of the board for both organizations. Before that, Gilpin served as Executive Director – Interior Design Educators Council for Raybourn Group International; Director of Trade Shows, Marketing and Magazine Publishing for the National Precast Concrete Association; and in marketing roles for both Deluxe Corporation and Dayton Hudson Corporation.

“Over the past eight months, I’ve witnessed the positive impact IFMA has for our membership and the global FM industry,” said Gilpin. “This is an exciting time to be involved with everything happening in FM around the world, and IFMA is in an incredibly strong position to deliver unparalleled value, whether through our top-tier events, our world-class professional development products or more of the thought leadership that got us here in the first place. I want to thank Graham and the entire board for their confidence in me. I also want to thank IFMA’s hard-working staff who have made this role such a pleasure. Now, let’s build something great together!”

Gilpin has a bachelor’s degree in business administration from Franklin College in Indiana, USA.

About IFMA

IFMA is the world's largest and most widely recognized international association for facility management professionals, supporting 24,000 members in more than 100 countries. This diverse membership participates in focused component groups equipped to address their unique situations by region (136 chapters), industry (16 councils) and areas of interest (six communities). Together they manage more than 78 billion square feet of property and annually purchase more than US$526 billion in products and services. Formed in 1980, IFMA certifies professionals in facility management; conducts research; provides educational programs, content and resources; and produces World Workplace, the world's largest series of facility management conferences and expositions. To join and follow IFMA's social media outlets online, visit the association's LinkedIn, Twitter, Facebook, YouTube and Flickr pages. For more information, visit the IFMA press room or www.ifma.org.

World Workplace Europe v Barcelóně stvrdil těsné vztahy mezi asociacemi IFMA a RICS. 

Prezidenti obou asociací Mark Walley a Tony Keane představili pojem

Strategický Facility Management

V tomto uspořádání není je za základ FM považováno pouze řízení služeb a prostředí. Mezi základní úlohy FM jsou také zahrnuty činnosti dříve spojené spíše s Realitami - Investicemi a Asset a Property managementem. 

Kdo má zájem diskutovat o tomto novém uspořádání, o současnosti a budoucnosti IFMA a RICS asociací a jejich spolupráci, o změnách ve vedení IFMA org a vůbec o všem, co by mohlo sympatizanty obou asociací, nechť přijme účast na Mezinárodním WORSHOPU, kde se sejdou zástupci Evropské IFMA, vedení IFMA CZ a Vy. 

Workshop se bude konat formou Webináře v úterý 4. září, od 10:00 hod.,  hned po porázdninách. Zaregistriovaní dostanou elektronickou pozvánku. V rámci GDPR od Vás požadujeme znát pouze funkční e-mailovou adresu. 

 

ho registrace

 

 

Představenstvo IFMA CZ schválilo zásady nakládání s osobními údaji (GDPR). 

 

Těší nás, že se do programu konference dostala prezentace našeho partnera společnosti Spaceti, s. r. o.!

Detaily k celému programu najdete na

Stále je možné se přihlásit

Věříme, že pokud Vám to Vaše pracovní vytížení dovolí, budete i Vy účastníky této evropské akce.

WW18 Europe Logo Horizontal 
WWE2018 speaker card
Paul Papadimitriou

Dne 2. 3. 2018 byl oficiálně vyhlášen výsledek hlasování o konečné platnosti celosvětového standardu ISO 41000 "Facility management - Management systems - Requirements with guidance for use". Tato norma je počínaje tímto dnem oficiálně PLATNÁ. Pro hlasovalo 28 P-členů (včetně ČR), 6 členů se zdrželo, nikdo nebyl proti. Za ČR zastupoval v komisi ing. Ondřej Štrup, IFMA Fellow. 

V procesu odsouhlasování a přípravy jsou ještě tři podpůrné díly této normy ISO 41011 "Facility management - Vocabulary", ISO 41012 "Facility management - Guidance on strategic sourcing and the development of agreements" a ISO 41013 "Facility management - Scope, key concepts and benefits". Potěšitelné je, že díl ISO 41012 v převážné části převzal normu EN 15221-2. 

Dalším krokem po přijetí ISO normy je hlasování v CEN o přijetí této normy v 27 zemích EU. Vzhledem k tomu, že na tvorbě této ISO normy se podílejí skoro všichni autoři EN 15221, je téměř jisté, že tato norma bude odsouhlasena i v komisí CEN/TC 348 a tím se stane platnou i na území EU. Již dnes komise CEN/TC 348 má zřízeny pracovní workgoupy, které pracují na harmonizaci EN 15221 s ISO 41000. Je proto pravděpodobné, že v dohledné době dojde i k aktualizacím nyní púlatných EN 15221.

Vzdělávací společnost FM Institute aktuálně zařadila do svého programu dva kurzy, které Vás s touto normou seznámí (registrovat se můžete na http://www.fminstitute.cz/index.php/kurzy/specializovane-kurzy#e-147: 

ISO 41001 - Facility management - NOVINKA 

ISO 41012 - Implementace Facility managementu - NOVINKA

Aktuální nabídku kurzů též naleznete v našem kalendáři.

Česká republika udělala zásadní krok na cestě k digitalizaci nejen stavebnictví

Vláda České republiky na svém zasedání dne 25. září 2017 schválila pod č.j. 918/17 ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem předloženou Koncepci zavádění metody BIM v České republice. Na témže jednání vláda také schválila Akční plán pro Společnost 4.0. Co předložené dokumenty obsahují, co z nich vyplývá?BIM vlada schvaleni

Akční plán pro Společnost 4.0

Akční plán je zastřešujícím dokumentem vlády pro oblast digitální agendy a tzv. Společnosti 4.0. Tento plán formuluje prioritní úkoly, které si vláda stanovuje v kontextu celospolečenských výzev spojených s dopady zavádění digitálních technologií na ekonomiku i společnost. Dopady čtvrté průmyslová revoluce budou mít vliv na všechna odvětví lidské činnosti. Stavebnictví je vnímáno jako důležitý sektor hospodářství, který výrazně přispívá k jeho konkurenceschopnosti a pozitivně ovlivňuje ekonomický i sociální rozvoj celé společnosti.

„Zmiňovaný akční plán pro Společnost 4.0 podtrhuje skutečnost, že se v současnosti nacházíme na prahu čtvrté průmyslové revoluce.“ Říká Petr Vaněk, předseda Odborné rady pro BIM a doplňuje: „Čtvrtá průmyslová revoluce požaduje stavebnictví, které bude naplno využívat všech prostředků nejmodernějších technologií včetně metody Informačního modelování staveb. I proto je Stavebnictví 4.0 jednou z priorit dalšího směřování činnosti Odborné rady pro BIM. “

Koncepce zavádění metody BIM v České republice

Koncepce zavádění metody BIM byla schválena vládou, co z toho vyplývá? „Především je potřeba si uvědomit, že metodu BIM nelze zavést ze dne na den a pro úspěšné zavedení informačního modelování staveb do praxe je potřeba učinit řadu kroků, které mají základní cíl, připravit podmínky pro efektivní používání metody BIM,“ říká místopředseda Odborné rady pro BIM Jaroslav Nechyba dále dodává: „I proto schválený dokument pracuje s časovým harmonogramem pro období 2018 – 2021 a 2022 – 2027 a obsahuje na 50 stranách řadu zásadních témat, která budou důležitá pro úspěšné naplnění koncepce zavádění BIM v Česku.“

Mezi hlavními tématy související se zaváděním BIM proto nechybí takové kapitoly, které věnují pozornost požadavkům na vlastnosti stavebních výrobků a stavebních prvků pro tvorbu informačního modelu stavby, BIM ve vztahu k rozpočtům, nákladům a harmonogramu stavby, BIM a Facility Managementu či vazbě BIM na geografické informační systémy (GIS). Dalšími klíčovými tématy při zavádění BIM budou bezesporu také normy a technické standardy, otázky tvorby a vlastnictví datových modelů, autorská práva, významně se BIM dotýká také zadávání veřejných zakázek ve stavebnictví. Neméně důležitý bude také přístup ke vzdělávání. 

Nejzásadnější kapitolou schválené koncepce je plán postupného zavádění BIM v ČR. „Ten kromě návrhu postupu realizace a organizačního zabezpečení předkládá harmonogram doporučených opatření, doporučení změn právních předpisů nutných pro zavedení BIM.“ Říká místopředseda Odborné rady pro BIM Jaroslav Nechyba. „Metoda BIM totiž zásadním způsobem mění zažité modely spolupráce a klade velký důraz na efektivní výměnu informací o stavbě, během celého jejího životního cyklu,“ doplňuje dále Nechyba. Digitalizace stavebnictví a s tím spojené naplňování koncepce zavádění BIM v České republice bude zásadním tématem příštích několika let. „České stavebnictví čeká nyní velká výzva, kdy bude muset během následujících čtyř let projít vzrušujícím obdobím změn a posunout celý sektor stavebnictví významně k jeho digitalizaci, efektivitě a zlepšení komunikace.“ Nás musí těšit, že IFMA CZ se tvorby Koncepce také zúčastnila a že Koncepce artikuluje pohled FM. 

Přílohy:
Stahnout tento soubor (Koncepce-zavadeni-metody-BIM-v-CR (1).pdf)Koncepce BIM[ ]Hampl Milan1072 kB293 Stažení

Zprávy z IFMA HQ, Houston, Texas, USA. Do you have problem, Houston? 

V sídle IFMA centrály v Texaském Houstonu řádí v bouři přeměněný hurikán Harwey, který se jakoby procházel v oblastech jižního Texasu. 

Celkové úhrny srážek za několik málo dní překračují roční úhrny v našich lokalitách 

2300 HARVEY floodingLocator 0831 1024x837

Výsledek nemohl dopadnout jinak, než dopadl, tedy záplavami s 1000 letými vodami. 

Ani na chvíli nepochybuji, že pracovití Texasané, mezi něž patří i početná česká menšina, tyto problémy zvládnou.

World Worplace 2017 se bude v tomto městě konat, nicméně ani trochu nepochybuji, že se téma spojené s tímto klimatickým efektem stane předmětem různých přednášek, atejně jako tomu bylo v roce 2002 v Praze. 

Každopádně IFMA nebyla přímo zasažena a všichni její představitelé jsou OK. 

Zprávy o soucítění a nabídky pomoci můžeme zprostředkovat. Stejně jako příspěvky pomoci. 

Kdo chce vidět stav, odkazujeme na Washoingtom Post https://www.washingtonpost.com/news/post-nation/wp/2017/08/30/harvey-again-makes-landfall-this-time-as-a-tropical-storm-near-cameron-la/?utm_term=.1dc41d95f495

Kdo chce přispět na pomoc obětem, nechť využije služeb Amerického červeného kříže. https://www.redcross.org/donate/hurricane-harvey 

Bulletin FM Institute - Srpen 2017

Bulletin FM Institute - červenec

 

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák a jednatelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast s.r.o. Radka Prokopová byli dnes v pražském Paláci Žofín vyhlášeni absolutními vítězi soutěže MANAŽER ROKU 2015. Ocenění a blahopřání nejlepším manažerům před čtyřmi stovkami podnikatelů a významných hostů předali zástupci vyhlašovatelů soutěže – prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS) Jan Wiesner a prezident České manažerské asociace (ČMA) Pavel Kafka.

Zlepšit nevyhovující technický stav, snížit výdaje za energie a naopak zvýšit bezpečnost pro automobilovou dopravu i chodce – takové jsou hlavní cíle měst a obcí, které se rozhodnou pro modernizaci veřejného osvětlení.

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.