Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi
V letošním jubilejním roce  - 10. výročí vstupu asociace IFMA CZ na půdu ČR  byl první den Týdne facility managementu - pondělí 9.11.2009 -  věnován avizované exkurzi do nejvyšší budovy v ČR -budovy Raiffeisenbank, Prague City Tower.

A víte tedy, odkud je nejkrásnější výhled na Prahu? Nevíte, tak to jste nejspíš nebyli na exkurzi v nejvyšší budově v ČR na Prague CITY TOWER na Pankráci.
Exkurze byla součástí TÝDNE FACILITY MANAGEMENTU 2009. Návštěvníci si mohli prohlídnout nejvyšší 27. patro budovy, a stejně tak i nejnižší prostory – 3. podzemní patro. Každý se mohl seznámit s technickým zázemím budov(vzduchotechnika, kotelna, vodovod...) a dokonce i se specialitou, kterou byste u budovy umístěné na kopci nečekali, a  to důmyslným protipovodňovým opatřením. Při procházení technických prostor si účastníci mohli ověřit, že součástí každého zařízení (kotle, klimatizační jednotky aj.) je dokument obsahující technický popis zařízení a úkony na něm provedené (servisní karta).  Rovněž byly k dispozici schémata a diagramy s vyznačením, co které zařízení napájí (např. které patro). Další zajímavostí takto vysoké budovy je systém výtahů, který bylo nutné sladit tak, aby zaměstnanci budovy nemuseli dlouhé minuty čekat na příjezd výtahu. Zajímavou informací pro facility manažery byl počet lidí, kteří udržují budovu v chodu, provádí pravidelnou údržbu a na jaký směnný provoz pracují.Zpestřením exkurze byla prohlídka relaxačních prostor společnosti Raiffeisenbank a.s., kde mají bohužel přístup pouze zaměstnanci společnosti.(Alstanet)

Další den –úterý 10.11. 2009- byl od ranních hodin ve znamení  přednášek, které se konaly v  hotelu Olympik-Artemis.

V dotazníkové akci byla nejlépe hodnocena přednáška :“ Výběrové řízení na integrovaného FM poskytovatele“, kterou prezentovali za   Hein Consulting, s.r.o společně  Ing. Štrup a Ing. Michálková.

Pomyslnou druhou příčku obsadila přednáška:“Je inovace důležitá…?Je to rutina…?“, kterou prezentoval za Raiffeisenbank,a.s. Ing. Střihavka.

Třetí místo obsadily hned dvě přednášky:“Audit FMS(Facility Management systém)“, kterou za Hein Consulting, s.r.o společně  prezentovali Ing. Štrup, Ing. Michálková, Ing. Ševčíková a Ing. Němcová.

Další  se na třetím místě umístila přednáška z Masarykovy univerzity v Brně „Univerzitní kampus Bohunice – využití GIS a BAC net“ , kterou prezentoval  RNDr.Glos.

Druhý den pokračoval slavnostním večerem v malém sále na Žofíně, kde byly předány ceny FM  AWARDS  za rok 2009.

Na úvod je třeba říct, že v letošním roce  byly nominovány do soutěže vyhlašované IFMA CZ v kategorii  projekt FM roku 2009:

společnost AB Facility a.s. za projekt Fashion Arena Outlet Centrum Štěrboholy, Praha

společnost AB Facility a.s. za projekt Linde Gas a.s., Praha

společnost AB Facility a.s. za projekt Vodní svět Beroun

společnost Hein Consulting, s.r.o. za projekt Rekvalifikační vzdělávání Facility manažera (FM Institute)

společnost OKIN GROUP, a. s., Integrated Facility Management Solution ( dále „IFMS“)

společnost Raiffeisenbank a.s. za projekt Centrální odpočinková a klientská zóna

společnost T-Mobile Czech Republic a.s. za projekt Značení a inventarizace technologického majetku pomocí RFID v T-Mobile

společnost Uni reality, s.r.o. za projekt Vznik nemovitostního fondu  společnosti Unireality včetně implementace systému řízení (ERP, CAFM a DMS)

Cenu v kategorii Projekt roku v oblasti facility managementu 2009 předal zástupce hlavního sponzora společnost ALSTANET, s.r.o.  Aleš Choutka :

společnosti OKIN Group a.s. za projekt Integrated Facility Management Solution ( dále „IFMS“)

Hlavní důvody, proč se porota rozhodla ocenit tento projekt, byly mezinárodní rozměr tohoto projektu spolu s průlomovým pojetím měření kvality pomocí KPI. Dalším aspektem byla integrace služeb pod jednoho dodavatele specifikace jím poskytovaných služeb=produktů. Díky nim je možné kvalitu nejen hodnotit, ale odvíjet od ní i odměnu tohoto poskytovatele. Konečně aplikovatelnost této myšlenky v celé skupině Philip Morris staví tento projekt na výjimečnou pozici.

Dále byli nominováni do soutěže IFMA CZ v kategorii osobnost  FM roku 2009:


Milan Hampl, ze společnosti IKA DATA s.r.o.

Žaneta Hrabovčáková ze společnosti Komerční banka a.s.
 
Martin Jarolím, ze společnosti Uni reality, s.r.o.


Cenu v kategorii Osobnost roku v oblasti facility managementu 2009 předal Bohuslav Kyjánek prezident IFMA CZ:

Milanu Hamplovi, ze společnosti IKA DATA s.r.o.Porota ocenila dlouhodobý přínos Ing. Milana Hampla oboru Facility Managementu, zejména v oblasti softwarové podpory. Zohledněna byla rovněž jeho pedagogická činnost a zájem o inovativní řešení a aplikaci zahraničních zkušeností v České republice.

V kategorii soutěže studentská práce v oblasti facility managementu roku 2009 byli nominováni:


Monika Jiroutová , z VŠE Praha
za studentskou práci Uplatnění metody benchmarking ve Facility managementu

Lucie Klégrová, z VŠE Praha
za studentskou práci Řízení podpůrných činností ve společnosti Odenwald CZ s.r.o.

Petra Šarochová, z VŠE Praha
za studentskou práci Tvorba PPP projektů v rámci České republiky

Monika Vondráková, z ČVUT Praha
za studentskou práci Outsourcing podpůrných služeb v centrální bance

Tomáš Bečvařík, z ČZU Praha
za studentskou práci Využití CAFM jako nástroje pro řízení podniku

Tomáš Bukovský, z VŠB TU Ostrava
za studentskou práci Formy zajištění správy a provozu komunálního bytového fondu

Jakub Fichna, z VŠB TU Ostrava

za studentskou práci Projekt správy a údržby sportovního a kulturního areálu

Tomáš Krempaský, z VŠB TU Ostrava

za studentskou práci Tvorba výkresové dokumentace v etapě projektu stavebního objektu se zaměřením na potřeby budoucích provozovatelů FM služeb

Veronika Morávková, z VŠB TU Ostrava
za studentskou práci Informační orientační systém sportovního areálu

Bohuslava Stolá, z VŠB TU Ostrava
za studentskou práci Komparační analýza vybraných forem správy obytných budov

Cenu v kategorii Studentská práce roku 2009 v oblasti facility managementu předal zástupce hlavního mediálního partnera pro rok 2009 -společnost Wagner Press s.r.o.- časopis Facility Manager  Arnošt Wagner:

Lucii Klégrové, z VŠE Praha za studentskou práci Řízení podpůrných činností ve společnosti Odenwald CZ s.r.o.
Diplomová práce zaujala porotu zejména svým pohledem do praxe využití Facility Managementu ve středním podniku. Hloubka a rozsah analýzy služeb, komparativní analýza obdobných podniků a jejich problémů stejně jako analýza nabídky a ekonomické porovnání výhodnosti odpovídá zkušenostem získaným praxí v analyzovaném podniku ale svou strukturou je použitelné pro obdobné analýzy.


Zástupce Klimakonsult a zároveň člen odborné poroty FM AWARDS 2009  Jiří Frýba předal zvláštní cenu poroty FM AWARDS 2009 za mimořádný počin:


společnosti Hein Consulting, s.r.o. za spuštění rekvalifikačního vzdělávání Facility manažera(FM Institute)

Porota ocenila vyplnění mezery, kterou tvořila dlouhodobá absence odborného vzdělávání v oboru Facility Managementu. Ocenění si zaslouží i kvalita kurzů, kterou garantuje celá řada odborníků z praxe, kteří se na výuce podílí. Stejně zajímavá je i nabídka firemních kurzů, jejichž rozsah je připraven na míru příslušných klientů. To vše činí FM Institute velmi zajímavým produktem na trhu.


Na závěr vyhlašování vítězů FM AWARDS 2009 byla udělena nová cena „Talent roku 2009“, kterou předal hlavní reklamní partner Týdne FM 2009, společnost Alstanet s.r.o. Tato cena je udělována studentovi nebo jiné osobnosti, za jejich výjimečný přínos v oboru FM. Součástí tohoto ocenění je odměna ve výši 30.000 Kč.

Cenu spolu se šekem předal jednatel společnosti Alstanet, s.r.o.  Aleš Choutka:

Monice Vondrákové z ČVUT Praha  za studentskou práci Outsourcing podpůrných služeb v centrální bance

Třetí den TFM 2009 byl jako každoročně věnován workshopu, který  byl zaměřen na´Stanovení a nasazení KPI v běžné praxi facility manažera´. Celý workshop byl tentokrát v režií odborníků ze společnosti Alstanet – softwarová podpora pro FM.
Alstanet si pro účastníky připravil přednášku, která je uvedla do samotné problematiky KPI. Po úvodu následovali dva praktické bloky s názvem ´Produkty a procesy´ a ´Stanovení KPI´. Do praktického cvičení se zapojilo celkem pět skupin do osmi lidech. Po celou dobu praktického cvičení byl u každé skupiny účastníků konzultant. Konzultanti nezasahovali do samotného cvičení, měli pouze poradní hlas.
Na závěr workshopu následovala prezentace řešení každé skupiny, diskuse a vyhodnocení. Každý z účastníků workshopu obdržel tištěnou prezentaci s podklady k workshopu.(Alstanet)

 
 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.