Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

XI. ročník Týdne Facility managementu 2011 se koná ve dnech 7.11-11.11.2011 a je předznamenán mottem: „Facility Management – příležitost pro integraci“.

Mezinárodní konferenci dne 8. listopadu 2011 osobně navštíví exkluzivní zahraniční hosté. Pozvání přijali nejvyšší zástupci IFMA (International Facility Management Association) Tony Keane - Prezident IFMA a Kathy Roper - Chairman IFMA.  Pro naši pobočku (IFMA CZ) je tato návštěva a účast obou nejvyšších představitelů mezinárodní asociace na odborném jednání význačným oceněním. Z dalších význačných zahraničních hostů, je třeba jmenovat pana Freda Kloeta,  Vice Prezidenta EuroFM a hlavního vyjednávače FM v Evropském parlamentu a Radě EU, dále  prezidentku SAFM (Slovenská asociace facility managementu) paní doc. Ing. Vieru Somorovou, Ph. D. Seminář 10.11. navštíví pan Bruce Kenneth Forbes, nositel prestižního ocenění IFMA Fellow.

Velice si ceníme převzetí záštity  nad akcí předsedou vlády České republiky panem RNDr. Petrem Nečasem. Svou účast na akci dále přislíbil ministr pro místní rozvoj pan Ing. Kamil Jankovský. I tyto skutečnosti svědčí o vzrůstajícím povědomí o FM a jeho významu.

Uspořádání TFM 2011 proběhne v tradičním duchu. První den, tj. 7. listopadu 2011, je vyhrazen pro exkurzi. Letos mohou účastníci akce navštívit technické zázemí největšího a nejkrásnějšího českého Aquaparku v Čestlicích u Prahy.

Hlavní částí akce je tradičně mezinárodní konference, která se uskuteční dne 8. listopadu 2011 s registrací účastníků od 9:00 hod. v Hotelu Olympik / Artemis. Večer téhož dne  bude od 19:00 hod. následovat společenský večer se slavnostním vyhlášením cen FM AWARDS 2011, který se uskuteční v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1 

Předběžný program konference je zde 

Následující den bude celodenní středeční workshop na téma "Implementace FM " (vede FM Institute) proběhne dne 9. listopadu 2011  taktéž v Hotelu Olympik/Artemis od 9.00 hod.

Letošní workshop je koncipován jako průprava účastníků na přípravu výběrového řízení na FM poskytovatelskou firmu „Krok za krokem“. Workshop vychází z ověřeného modelu výuky Facility managementu ve vzdělávacích kurzech FM Institute viz. www.fminstitute.cz

(absolventi 1 – 5 běhu a některých podnikových kurzů ještě tento workshop neabsolvovali, protože v té době ještě nebyl zaveden do osnov).

 Workshop je zaměřen na několik základních operací:

  • Umět přesně popsat základní podnikání své společnosti
  • Umět vydefinovat, které FM procesy jsou vhodné k outsourcingu
  • Analyzovat vybranou FM službu – připravit podklady pro SL (SLA)
  • Pro tuto službu specifikovat KPI
  • Vybrat prioritní oblasti pro výběrové řízení a specifikaci komise

V rámci workshopu jsou představeny nové přístupy k tvorbě požadavku tzv. „na výstupu“, je vysvětlováno na praktických příkladech, jak je tento přístup odlišný od tradičního výčtu požadavků. Celý workshop je v souladu s ČSN EN 15221, a to všech jejich šesti dílů.

Doprovodné akce jsou součástí TFM a jsou organizovány partnery IFMA CZ.

10.11. ve čtvrtek se uskuteční rovněž v Hotelu Olympik / Artemis akce ARCHIBUS BEZ HRANIC. Tato akce je zastavením celoevropské ARCHIBUS TOUR, která přivede do Prahy pana Bruce K. Forbese, nositele prestižního ocenění IFMA Fellow. Pan Bruce Forbes je zároveň prezidentem společnosti ARCHIBUS Inc. z Bostonu v USA, 39. největšího vývojáře software na světě. Prezident ARCHIBUSu společně se svým lokálním partnerem, společností IKA DATA spol. s r.o., na svém WorkShopu představí pro zájemce z řad odborné i laické veřejnosti způsoby použití BIM v CAFM, způsoby prezentace a vizualizace KPI a metodiku pro hodnocení trvale udržitelného rozvoje, zelených budov a energetického managementu. Představí se také zástupci českých organizací, které již s produkty ARCHIBUS, přišly do styku. Vstup je obrovolný.

Více informací na Program, Přihláška na akci

Ve čtvrtek dne 10. listopadu 2011 proběhne, v rámci pravidelného diskusního fóra FM Fórum, akce zabývající se problematikou uplatnění studentů a absolventů kurzů FM v praxi s názvem Facility management z pohledu nastupující generace, aneb odborné či studentské práce a jejich uplatnění v praxi. Akce se uskuteční v Ostravě.

Více informaci na www.fmforum.cz.

A poslední akcí zařazenou mezi doprovodné akce, která se koná dne 10. listopadu 2011 je Realitní kongres 2011, který se uskuteční v Hotelu Clarion Congress Hotel Prague. Druhý ročník Realitního kongresu přináší odpovědi na otázky týkající se problematiky současného trhu s nemovitostmi. Profesionálové z oboru budou diskutovat o novinkách a aktualitách týkajících se nemovitostní, o ožehavých tématech zabývajících se návrhy nových zákonů a o již schválené zvýšené sazbě DPH na nové byty. Mezi zúčastněnými budou zástupci realitních kanceláří, developerských společností, investoři, banky a další firmy působící na realitním trhu.

Členové IFMA CZ mají 50% slevu na vstupném.
Více informací na http://www.conventia.cz/planovane-akce/realitni-kongres-2011/

Následující den, tj. pátek 11. listopadu 2011 uspořádá Hlavní mediální partner Wagner Press diskusní panel s názvem: UDRŽITELNÉ BUDOVY S CERTIFIKACÍ Z POHLEDU JEJICH PROVOZU A SPRÁVY. Tématy panelu budou:

  • Co přináší certifikace "udržitelnosti" budov z pohledu Facility Managera?
  • Které z certifikačních metod používané v ČR přináší účastníkům výstavby a facility managerům největší zisk / prospěch?
  • Je certifikace z pohledu FM nutný proces pro budoucnost, či módní trend, jak zvyšuje hodnotu nemovitosti, je vyšší nájemné, co stojí investice navíc?

Další program a detaily akcí budou upřesněny. IFMA CZ si vymezuje možnost změny programu.

Více informací o Týdnu Facility managementu  a přihlášky naleznete na webových stránkách www.ifma.cz nebo u koordinátorky Ivany Helebrantové, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.