Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Facility Management je obor, který přímo navazuje na historii vývoje služeb a jednotlivých podpůrných činností. V naší zemi se zajisté budeme ubírat stejnou cestou, jako naši západní sousedé.

Podívejme se proto na tuto historii například ve Skandinávských zemích. Můžeme si ji graficky znázornit včetně výčtu přínosů, které FM v těchto zemích dosud přineslo, tak jak byla prezentována na jednom světovém setkání IFMA.

PROFIT:

  • Snížení základních nákladů (5% - 30%)
  • Zvýšení výkonnosti
  • Zkvalitnění kontroly
  • Vyšší využití zdrojů / majetku
  • Lepší obchodní přehled
  • Zvýšená flexibilita
  • Povýšení expertních zkušeností/technologií
  • Zkvalitnění servisů a služeb
  • Vyšší uspokojení zákazníků
  • Snadnější komunikace

Pramen: Konference WW Europe´99, Pan European Facility Management (přednáška 302)

I v České republice vystopujeme v historii I. a II. Etapu. V současnosti se nacházíme ve III. etapě „Externí zdroje“. Mnoho poskytovatelů služeb se soustřeďuje na poskytování kvalitní podpory, která je svým provedením a cenou natolik výhodná, že provozovatelé nemovitostí si ji objednávají. Z těchto poskytovatelů jednotlivých služeb se stávají postupně společnosti nabízející „Integrovaný FM“. Pouze způsob využití těchto služeb je prozatím v prvotním stádiu. Společnosti si najímají komplexní servis, ale zatím od těchto společností nepožadují současně jednotnou správu dat. Tím jsou „v rukou“ správce, který si tato data může vhodnou manipulací „upravit“ ve svůj prospěch. Pokud se FM posune do vyššího stupně, potom FM poskytovatel (lze tím chápat i interní divizi) bude ve spolupráci s facility managerem společnosti tvořit tým, který bude schopen okamžitě poskytnout strategické informace managementu společností. Tím se posuneme ke „Komplexnímu poskytovateli FM služeb“.

Komplexní FM firma nenabízí pouhý soubor jednotlivých služeb. Tato organizace disponuje managementem a týmem zkušených odborníků, kteří komplexně zhodnotí stávající stav a nabídnou efektivní řešení pro budoucnost. Tato organizace zároveň disponuje technickým zázemím, které veškeré tyto služby zajistí. Zákazník této organizace se tak může plně soustředit na hlavní předmět podnikání a zvýšit tak svoje zisky. Ing.Ondřej Štrup, člen představenstva IFMA CZ

Podíváme-li se na „Vývoj Facility Managementu“ znázorněný grafem 2, nalezneme zde obdobné členění jako v 1. grafu, objevuje se zde však ještě další dva prvky. Jedním z nich je Management agent. Toto je jednotlivec nebo firma, která přímo neposkytuje služby, ale tyto služby zprostředkovává. Konzultant je odborník, který na straně uživatele (organizace) zajišťuje optimální nasazení FM (identicky jako advokát zajišťuje nejlepší výsledek svého mandanta u soudu).

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

po lis 19, 2018 @14:00 -
TFM 2018 - exkurze
út lis 20, 2018 @09:00 - 05:00PM
TFM 2018 - Mezinárodní konference "Prostor a Prosperita"
út lis 20, 2018 @19:00 - 11:00PM
TFM 2018 - Společenský večer
st lis 21, 2018 @09:30 - 01:00PM
TFM 2018 - Doprovodné programy
pá lis 23, 2018 @09:00 - 11:00AM
TFM 2018 - Kulatý stůl
čt lis 29, 2018 @14:00 -
10. setkání Sekce FM klientů

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.