Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

     Na počátku 70. let, dvě převratné, souběžné změny pomohly určit směr kurzu facility managementu. Užívání volně přestavitelných příček či zástěn v kancelářských prostorách – popularizované po roce 1960 – zásadně změnily formy kancelářského nábytku na dnešní propracované skladebné systémy. Nástupem počítačových obrazovek na pracoviště museli facility manageři řešit zakomponování počítačů a kabelů, formu osvětlení a akustiky a problematiku teritórií. Pracovní prostředí se stalo výrazně komplexnějším a facility manageři potřebovali pomoc.

     V této době byli facility manageři členy rozličných jiných profesních mezinárodních sdružení, avšak tyto skupiny nebyly schopny poskytnout jim informace, které by jim pomohly řídit rozvoj jejich kanceláří. Prvním krokem k formování specializovanější společnosti byl učiněn v prosinci 1978 kdy společnost Herman Miller Research Corp. pořádala v in Ann Arbor, stát Michigan, USA konferenci na téma “Facility Influence on Productivity”.

     Na této konferenci se setkali tři zakladatelé IFMA. Georg Graves z Texas Eastern Transmission Corp., Charles Hitch z Manufacturer’s Bank v Detroitu a David Armstrong z Michiganské Státní University vyjádřili potřebu organizovat FM odborníky z privátní sféry.

     V květnu 1980 uspořádal Graves setkání v Houstonu s cílem založit formální organizační základnu pro asociaci facility managementu. Na konci tohoto setkání měla nová organizace, známá jako National Facility Management Association (NFMA), svou ústavu a své předpisy, dočasné úředníky a plány pro rozšíření v rámci USA.

     Na prvním výročním setkání NFMA v říjnu 1980 bylo 47 účastníků a 25 vlastních členů asociace. Přítomní z Houstonu pomohli založit první pobočku a zavázali se uspořádat v následujícím roce druhou národní konferenci v Houstonu. Krátce po konferenci v roce 1981 bylo jméno asociace změněno na International Facility Management Association, aby se mohlo připojit i kanadské členství a růst nové organizace začal nabírat rychlost.

     Dnes má IFMA 18.000 členů z 67 zemí a 130 poboček. Rovněž v rámci obsáhnutí a pokrytí různorodých i specielních zájmů zahrnuje struktura asociace vertikálně 17 oborových kruhů pro ty, kdo pracují ve vzdělávacích a kulturních institucích, výrobních a petrochemických provozech, výzkumných a vývojových laboratořích, finančních ústavech, call centrech, firemních centrálách, zdravotních zařízeních a rovněž pro ty, kteří se zaměřují na pracovní prostředí a bezpečnost, počítačové aplikace či nemovitosti. V současné době IFMA certifikovala 2.700 autorizovaných facility manažerů pomocí zkoušek zaměřených na zkušenosti a vědomosti v osmi základních dovednostech (titul Certified Facility Manager – CFM). Konference IFMA zvané World Workplace, World Workplace – Europa a Asie přilákají každoročně tisíce návštěvníků.

     Na obrázku zakladatel celosvětové asociace IFMA Georg Graves (USA) a zakladatel místní pobočky v České republice IFMA CZ Ondřej Štrup (ČR) na světové konferenci IFMA WW2005 ve Philadelphii.

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.