Registrační formuláře

Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Přijměte, prosíme, omluvu, že se z důvodu nemoci, pracovní cesty a jarních prázdnin 

 

"Snídaně a Brněnský podvečer IFMA CZ" tento týden NEKONAJÍ

 

Budeme se těšit na setkání s Vámi na konci měsíce března.

Vážení členové a přátelé IFMA CZ,

dovolte mi, abychom Vás pozvali na listopadová posezení v Praze a Brně. Budou to závěrečná setkání v tomto roce, protože poslední týden v prosinci jistě budete mít docela jiné zájmy a starosti. Pokud Vám to čas dovolí, rádi se s Vámi uvidíme na

"Snídani IFMA CZ" - ve středu 30. listopadu 2016 od 8,00 do 10,00 hodin v Café Louvre, Národní třída 22, Praha 1 (nekuřácká část vlevo)

  a

"Brněnském podvečeru IFMA CZ" - ve čtvrtek 1. prosince 2016 od 17,00 hodin v centru Brna KOLKOVNA - STOPKOVA PIVNICE (nekuřácký salónek 1. patro), ul. Česká 5, Brno

http://www.kolkovna.cz/en/stopkova-plzenska-pivnice-16

Obě akce jsou volně přístupné i pro nečleny.

JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI!

 

Letošní XVI. Týden Facility Managementu v obrázcích


 

 

Společenský večer IFMA CZ s vyhlášením výsledků soutěže FM Awards 2016 se bude konat v prostorách

STAROMĚSTSKÉ RADNICE na Staroměstském náměstí 1, Praha 1

 

Společenský večer IFMA CZ s vyhlášením výsledků soutěže FM Awards 2016 se bude konat v prostorách

STAROMĚSTSKÉ RADNICE na Staroměstském náměstí 1, Praha 1

Video z TFM 2015

Konference týden Facility managementu "Přidaná hodnota FM" - Hotel Ambassador - Zlatá Husa

 

Slavnostní večer s udělováním cen FM Awards 2015 - Kaiserštejnský palác, Malostranské nám. 23

Dovolujeme si Vás pozvat na již čtvrtý ročník konference DNI FACILITY MANAGEMENTU SAFM - MÁJ 2015 pořadanou Slovenskou asociací facility managementu, která se uskuteční ve dench 27. - 29. května 2015 v prostorách budovy Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej ul., Bratislava, SK.

Motto letošního ročníku je "Best Practice in Facility Management".

Více informací o akci naleznete ZDE.

 

Hospodaření s dešťovou vodou a její využívání je v Belgii povinné skoro ve všech regionech. Navíc mnohé budovy, i ty starší, jsou vybaveny systémem na zadržování dešťové vody. Ve stávajících aplikacích se voda používá většinou pouze pro zalévání zahrad. Úspora vody pouze při zalévání zahrady je ale zanedbatelná ve srovnání s používáním dešťové vody navíc i pro splachování toalet nebo pro sprchování.

Více informaci naleznete v přiloženém článku partnera asociace společnosti ASIO.

Vážení členové profesní asociace IFMA CZ,

letošní Valná hromada našeho spolku se uskuteční ve čtvrtek 16. dubna 2015.

Sejdeme se v 15,00 hodin v OREA Hotelu Pyramida Praha, Bělohorská 125/24, Praha 6 – Břevnov

Letošní ročník European Facility Management Conference (Evropská konference facility managementu) se uskuteční ve dne 1. – 3. června 2015 v Glasgow, Velká Británie. Letošní ročník nese motto „Lidé, výkonnost, partnerství“ (People, Performance, Partnership). "Motto akce odráží to, co je facility management ve světě, jako - talent management, vynikající služby, integrace a spolupráce," říká James P. Whittaker, chair IFMA.

Dne 25. 2. 2015 proběhla tak jako každý měsíc pravidelná snídaně s členy, Partnery a přáteli naší asociace. Tentokrát se jí kromě zástupců vedení a představenstva zúčastnili zástupci čtyř největších poskytovatelských společností AB Facility, Atalian, ISS Facility a M2C.

Schůzka však měla podstatně svátečnější atmosféru, protože naše pozvání přijal náměstek ministra financí pan JUDr. Ondřej Závodský, který je mimo jiné zodpovědný za nakládání s majetkem našeho státu.

Vážení členové a přátelé našeho profesního spolku,

také v únoru se s Vámi rádi setkáme na obvyklých akcích:

- "Snídani IFMA CZ“ - poslední středu v měsíci, což je 25.2.2015 od 8,00 do 10,00 hodin v Café Louvre, Národní třída 22, Praha 1 (nekuřácká část vlevo)

- "Brněnský IFMA CZ podvečer" poslední čtvrtek v měsíci, tj. 26.2.2015 od 17,00 hodin ve Vincafé Jean Paul, Vrchlického sad 3, Brno

Budeme se těšit, že si ve svém pracovním programu najdete trochu času na povídání s kolegy z oboru.

Vážení členové a přátelé našeho profesního spolku,

s novým rokem zůstáváme u starých zvyklostí a pravidelných setkání, proto bych Vás ráda pozvala hned na dvě akce a to na tradiční

„Snídani IFMA CZ“ - poslední středu v měsíci, což je 28. 1. 2015 od 8,00 do 10,00 hodin
v Café Louvre, Národní třída 22, Praha 1 (nekuřácká část vlevo)

"Brněnský IFMA podvečer" poslední čtvrtek v měsíci, tj. 29. 1. 2015 od 17,00 hodin
ve Vincafé Jean Paul, Vrchlického sad 3, Brno

Přijďte si popovídat vážně i nevážně s kolegy ze stejného oboru podnikání, bude Vás to bavit.

Program konference BIM-Fórum „Revit v praxi“ je určen pro širokou odbornou veřejnost, která má s technologií BIM letmé nebo již letité zkušenosti a jejím hlavním cílem je výměna vzájemných zkušeností a zvýšení know-how v oboru, který se stává součástí při procesech navrhování, projektování a provádění ve stavebnictví i následné správě majetku.

Třetí ročník této konference „Revit v praxi” se uskuteční ve čtvrtek 15. 1. 2015 na Fakultě stavební VUT v Brně.

Níže v přílohách naleznete podrobné informace a program konference.

Momentky z letošního TFM.

Upozorňujeme, že kanál IFMACZ na youtube.com obsahuje reportáž z letošního Týdne FM 2014. Reportáž je zprostředkována v zápatí stránky, zde v Youtube Galerii, užijte si.

Fotografie z TFM jsou k dispozici na http://www.ifma.cz/index.php/fotogalerie 

Všechny přednášky jsou k dispozici na http://www.ifma.cz/index.php/prezentace-ke-stazeni 

K přístupu na tuto stránku, je nutné Vaše přihlášení. Všichni návštěvníci TFM by měli být registrováni k tomuto přístupu. Z levého menu je možné znovu nastavit heslo, v případě, že jste ho zapomněli.

V rámci již XIV. ročníku akce Týden facility managementu 2014 konaném ve dnech 10. – 14. listopadu 2014 byly tradičně na slavnostním večeru dne 11. listopadu 2014 konaném v Kongresovém centru U Hájků v Praze udělovány prestižní ceny FM Awards 2014 v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku, osobnost roku a mimořádná cena Představenstva IFMA CZ.

Více na http://www.ifma.cz/index.php/vyherci-fm-award-2014

V rámci již XIV. ročníku akce Týden facility managementu 2014 konaném ve dnech 10. – 14. listopadu 2014 byly tradičně na slavnostním večeru dne 11. listopadu 2014 konaném v Kongresovém centru U Hájků v Praze udělovány prestižní ceny FM Awards 2014 v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku, osobnost roku a mimořádná cena Představenstva IFMA CZ.

 

PROJEKT ROKU

-    Sdružení di5-IKA, di5 architekti a inženýři s.r.o. a IKA DATA spol. s r.o. za projekt „Koncepce nasazení BIM pro ČSOB“

ČSOB chce vedle svého sídla NHQ v Radlicích postavit novou budovu, zatím nazývanou SHQ. Výstavba této budovy, včetně fází užívacích, bude využívat metodiky BIM. K ověření metodiky BIM a použití modelu, jako zdroje dat pro CAFM systém je použito vytvoření BIM modelu existující budovy NHQ a její import do Archibusu. Zkušenosti z tvorby koncepce a praktického využití dat v modelu a synchronizace dat BIM s CAFM jsou součástí tohoto projektu.

Cenu přebírali Ing. Jana Poláčková ze společnosti ČSOB a.s., Ing. Milan Hampl ze společnosti IKA DATA, spol. s r.o. a Tomáš Minka ze společnosti di5 architekti a inženýři s.r.o.
Cenu předávala paní Ing. arch. Martina Studničková, Barrandov studio, a. s., Praha - členka odborné poroty FM Awards 2014

 

STUDENTSKÁ PRÁCE ROKU

-    Bc. Kateřina Petrláková, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava – za práci „Technická správa města v rámci Facility managementu“

Bakalářská práce se zaměřuje na problematiku správy veřejných pohřebišť, která spadají do technické správy měst. S využitím Facility managementu se tato správa může výrazně zkvalitnit a optimalizovat své náklady. Práce tedy rekapituluje pojem Facility management v souvislosti s využitím v technické správě měst. Dále je v práci přiblížena legislativa vztahující se k obcím a jejich financování. Protože oblast technické správy města je poměrně široký pojem, práce se snaží alespoň shrnout vše, co do ní náleží. Předmětem bakalářské práce je především ukázat na konkrétním případě veřejného pohřebiště na malém městě, jak funguje jeho správa, a navrhnout její zlepšení.

Cenu předávala paní Mgr. Jana Hrubá - Embassy of Canada Praha – členka odborné poroty FM Awards 2014

 

ODBORNÁ PRÁCE ROKU

-    Ing. Zuzana Holubová, Ph.D. – za práci „Model Auditu Facility Managementu“

Disertační práce se zabývá problematikou auditu FM. Navrhuje „model Facility Management Auditu (FMA)“, který by měl představovat trhu postrádaný nástroj pro hodnocení efektivity FM. Těžištěm práce je nastavení a vytvoření modelu FMA. Nastavení modelu FMA obsahuje definice předmětu auditu a hodnotících kritérií auditu. Na základě nastavení modelu je vytvořen model FMA, pro který jsou definovány obecné požadavky na provádění auditu, a poté je popsán samotný model FMA, jež zahrnuje 13 částí.

Cenu předával pan Ing. Roman Musil, Ph.D. - ČVUT, fakulta stavební – předseda odborné poroty FM Awards 2014

 

OSOBNOST ROKU

-    Ing. Lenka Černošková z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje

Nominantka se zasadila o realizaci významné SW podpory procesů FM v podmínkách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Její práce na poli zavedení Facility managementu do činnosti krajské samosprávy je věcí nevídanou a ojedinělou!

Cenu předával pan Ron van der Weerd, chairman EuroFM

 

MIMOŘÁDNÁ CENA PŘEDSTAVENSTVA ASOCIACE IFMA CZ

-    doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU Bratislava a prezidentka SAFM (Slovenské asociace facility managementu)

Představenstvo asociace IFMA CZ ocenilo její dlouholetou, odbornou a lektorskou činnost ve Facility managementu a to nejenom na Slovensku.

Cenu předávala paní Petra Gütterová, členka Představenstva IFMA CZ

 

Odborná porota rozhodovala ve složení:
Předseda poroty:  Ing. Roman MUSIL, Ph.D. - ČVUT, fakulta stavební

Členové poroty:     Mgr. Jana HRUBÁ - Embassy of Canada Praha
                                 Ing. arch. Martina STUDNIČKOVÁ - Barrandov studio, a. s., Praha
                                 Ing. Monika CALLEROVÁ, MBA - Generali PPF Holding B.V., Praha
                                 Ing. Michal NEČAS - CIMEX INVEST, s. r. o., Praha

 

IFMA CZ také děkuje za výborné zorganizování letošního ročníku prestižní soutěže FM Awards 2014 panu Ing. Romanu Baloghovi, který je členem Představenstva IFMA CZ.

IFMA CZ všem výhercům blahopřeje!

 

Anotace všech nominovaných naleznete na http://www.ifma.cz/index.php/nominace

{gallery}TFM2014_fmawards{/gallery}

Vážení přátelé IFMA CZ,

Vy, kteří jste z Brna a jeho okolí, nebo třeba budete mít zrovna cestu, jste srdečně zváni na „Brněnský IFMA podvečer“ – tentokrát v pátek 28. 11. 2014 od 17:00 hodin opět ve vinárně Vincafé Jean Paul na ulici Vrchlického Sad 3 v Brně.

Těšíme se s Vámi na vážné i nevážné povídání z oblasti FM, ale třeba i na docela jiné téma, přijďte posedět.

Vážení členové a přátelé našeho profesního spolku,

dovolujeme si Vás pozvat na tradiční snídani IFMA CZ, a to ve středu 26. 11. 2014 od 8,00 do 10,00 hodin v Café Louvre, Národní třída 22, Praha 1 (nekuřácká část vlevo).

Je to první snídaně po TFM, tak určitě bude o čem povídat. Přijďte se podělit o své dojmy i Vy.

Jste srdečně zváni!

Přístup k přednáškám TFM 2014.

Vzhledem k dotazům, sdělujeme, že přístup k prezentacím z letošního TFM je zcela v souladu s návodem, který jste obdrželi na konferenci. Prezentace jsou určeny pouze osobám, které mají na http://www.ifma.cz přístup. Pro účastníky konference, kteří by měli také znát své přístupové údaje, je ke zjednodušení používáno sdílené jméno a heslo, které jste obdrželi na konferenci. Pakliže jste jej ztratili, zapomněli, nezbude, než kontaktovat naši administrativu, která Vám, v případě, že jste byli účastníky konference, přístupové údaje odešle znovu na Vaši registrovanou e-mailovou adresu. 

V případě, že přístupovými údaji disponujete, můžete použít následujícího odkazu: http://www.ifma.cz/index.php/prezentace-ke-stazeni 

IFMA.CZ

TISKOVÁ ZPRÁVA - Průzkum asociace IFMA CZ: Ministerstva mohou dosáhnout až stamilionových úspor, s penězi nakládají nehospodárně


Praha 12. listopadu 2014: Ministerstva zdaleka nefungují jako moderní firmy, ročně utrácejí stamiliony korun zcela neefektivně. Průzkum české pobočky mezinárodní asociace facility manažerů IFMA CZ totiž odhalil, že ministerstva dostatečně nesledují kvalitu služeb, nemají jednotnou metodiku pro outsourcing a nevyužívají moderní postupy pro správu, provoz budov a majetku a zajištění podpůrných služeb pro úřad a zaměstnance.

Ministerstvo průmyslu a obchodu udělilo záštitu nad XIV. ročníkem prestižní akce Týden Facility managementu 2014, která se koná ve dnech 11. - 14. listopadu 2014 v Praze. Organizátorem akce je asociace IFMA CZ.

Ministerstvo průmyslu a obchodu se udělením záštity připojilo k Ministersvu pro místní rozvoj a Magistrátu hl. m. Prahy. Jsme velice potěšeni, že jsme získali záštitu těchto institucí, a že se zájem o facility management každoročně zvyšuje.

Letošní již XIV. ročník soutěže byl vyhlášen pro kategorie Projekt roku 2014, Osobnost roku 2014, Studentská práce roku 2014 a Odborná práce roku 2014. Cílem soutěže je podpořit nejlepší řešení a seznámit nejširší odbornou veřejnost s významnými projekty a osobnostmi v oboru Facility managementu.

Nominace do jednotlivých kategorie naleznete na:

Projekt roku 2014 - nominace

Osobnost roku 2014 - nominace

Studentská práce roku 2014 - nominace

Odborná práce roku 2014 - nominace

Vyhlášení výsledků soutěže FM Awards 2014 se uskuteční v rámci slavnostního večera akce Týden Facility managementu 2014 dne 11. listopadu 2014 od 19. hod. v Kongresovém centru u Hájků, Praha 1.

1.    Ing. Lenka Černošková z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, přihlašuje Jan Talášek
Nominantka se zasadila o realizaci významné SW podpory procesů FM v MSK. Její práce na poli zavedení FM do činnosti krajské samosprávy je věcí nevídanou a ojedinělou!


2.    Ing. Václav Ptáček ze společnosti Yusen Logistics (Czech) s.r.o., přihlašuje Ing. Ondřej Štrup
Václav Ptáček nastoupil do pobočky Kolín společnosti NYK Logistics (nyní Yusen Logistics) v lednu roku 2005 na pozici Building & Facility Engineer. Od počátku má na starosti veškeré činnosti spojené se správou budov a zařízení v rámci pobočky Kolín. Jedná se o 1000 m2 kanceláří a 20 000 m2 skladů.
Díky svému aktivnímu přístupu se výrazně podílí na optimalizaci nákladů na údržbu a snižování nákladů na provoz především v oblasti úspory energií.


3.    Ing. Daniel Štys ze společnosti CBRE s.r.o., přihlašuje Aleš Novotný
Daniel Štys je příkladem architekta, který celý svůj život provazuje architektonické vnímání okolí s praktickým působením Facility manažera. Aktivně působí v České Architektonické Komoře, kde šíří myšlenku FM, snaží se ji akceptovatelnou formou přiblížit i ostatním architektům. Jako praktik prokázal své FM schopnosti na několika různých firemních pozicích. Pomáhá jako vyučující, je autorem publikace i článků o FM.

1.    Model Auditu Facility Managementu, přihlašuje Ing. Zuzana Holubová, PhD.
Disertační práce se zabývá problematikou auditu FM. Navrhuje „model Facility Management Auditu (FMA)“, který by měl představovat trhu postrádaný nástroj pro hodnocení efektivity FM. Těžištěm práce je nastavení a vytvoření modelu FMA. Nastavení modelu FMA obsahuje definice předmětu auditu a hodnotících kritérií auditu. Na základě nastavení modelu je vytvořen model FMA. Pro model FMA jsou definovány obecné požadavky na provádění auditu a poté je popsán samotný model FMA, který zahrnuje 13 částí.


2.    Systémové řízení pro zvýšení efektivnosti a kvality při implementaci zakázky v FM, přihlašuje Jana Malíková
Cílem práce „Systémové řízení pro zvýšení efektivnosti a kvality při implementaci zakázky v FM“ je přiblížit řešení jednotlivým zaměstnancům společnosti, při důrazu na kvalitu produktu, aby společnost, ve které pracují, zůstala konkurenceschopná. Každá zdravá firma chce být efektivnější a lepší a neustále hledá cesty, jak připravovat svým klientům nejkvalitnější služby.


3.    Facility management na portálu TZB-info, přihlašuje Topinfo s.r.o., provozovatel internetového portálu TZB-info.cz
Facility management je odborná část internetového portálu TZB-info, největšího stavebního portálu v ČR a SR a recenzovaného periodika dle seznamu Rady pro výzkum a inovace Úřadu vlády ČR. TZB-info ideálně vyhovuje FM jako interdisciplinárnímu oboru, zároveň je internetové prostředí ideální pro propojení informací. Informace jsou přístupné trvale a zcela zdarma. TZB-info je jediným odborným portálem a médiem, které24 se FM věnuje v tomto rozsahu. Více než 500 000 návštěv/měsíc na TZB-info znamená pro FM významnou mediální podporu mezi odbornou i laickou stavební veřejností.

1.    ATALIAN ENERGY SOLUTION, přihlašuje ATALIAN CZ s. r. o.
Projekt Atalian Energy solutions (dále AES) využívá patentovaný systém úspor energií určený pro kancelářské budovy a obchodní centra. Byl vymyšlen ve Francii. U kancelářských budov se průměrně dosahuje ročních úspor kolem 1,8 Eura na 1 m2 a u obchodních center kolem 2,4 Eur na 1 m2. Tento patentovaný systém se připojuje na stávající BMS budovy. Ke správnému fungování jednotlivých zařízení využívá informací o počasí, o obsazenosti budovy a o cenách energií. Díky optimálnímu nastavení zařízení (topení, chlazení, ohřev vody, apod.) pak dochází k úsporám energií s tím, že komfort nájemníků zůstává nezměněn. Úspory energií jsou vyčísleny na základě informací z faktur za energie za poslední 2-3 roky a na základě seznamu technických zařízení a jejich výkonu. Pro instalaci systému je třeba provést nezbytné úpravy. Příprava a instalace systému trvá 6 měsíců. Návratnost investic se pohybuje mezi 1 - 3 roky. Úspory smluvně garantujeme, což znamená, že pokud by smluvní výše úspor nebylo dosaženo (doposud k takové situace nedošlo), uhradíme zákazníkovi rozdíl mezi částkou dosažených úspor  a částkou uvedenou ve smlouvě. Majitel budovy tedy nic neriskuje.


2.    Ventilace budovy řízená spotřebou energie ve výrobě, přihlašuje Bosch Diesel s.r.o.
Cílem projektu je efektivní využití energie, její spotřeba ve správnou dobu a na správném místě. Princip spočívá v přímém řízení intenzity ventilace samotnou výrobou. Měřená spotřeba elektrické energie výrobní haly je vstupní informací pro ovládání jejího větrání.  V jednoduchosti to znamená: pokud nevyrábím, neznečišťuji ovzduší haly a mohu tedy snížit intenzitu větrání. Systém zaručuje efektivní využití energie, bezobslužný provoz, snížení nákladů na provoz ventilace a stabilní zajištění kvality ovzduší.


3.    Energetický management hypermarketu, přihlašuje Domat Control System s.r.o.
Ve snaze o snižování provozních nákladů byla domluvena mezi společností Domat Control System a SPAR spolupráce na vývoji energetického managementu obchodních center Interspar. Energetický auditor vybral dva zkušební objekty a navrhl úsporná opatření, která Domat implementoval. Dosažené úspory spotřeby energií dosáhly 32,5 %, a to pouze za pomoci úprav softwaru pro systém řízení budovy.

4.    Facility management v praxi organizace, přihlašuje Jan Talášek
Po zavedení CAFM systému v podmínkách KU MSK bylo třeba proškolit vybrané pracovníky krajského úřadu i příspěvkových organizací MSK v celkovém počtu téměř 700 osob! Realizací byla pověřena příspěvková organizace MSK - Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, která již pilotně ověřovala vzdělávací programy vč. výukových materiálů v projektu OPVK „Facility management v efektivní organizaci“ Ta projekt realizovala a celkem 691 osob prošlo vzdělávacím programem (61 proškoleno v projektu OVPK, 630 ve vzdělávání PO MSK). Pojem Facility management tak většina slyšela poprvé a proškolení osob vedlo nejen k zavedení moderních forem řízení podpůrných procesů při správě nemovitostního majetku MSK, ale především k významné propagaci FM, která se stala inspirací pro další krajské úřady a krajskou samosprávu v České republice.


5.    Centrála KB Stodůlky, přihlašuje Komerční banka, a.s.
Centrála KB Stodůlky je moderní a ekologická budova, která využívá technologii inteligentního řešení od společnosti Schneider Electric. Budova o rozloze 17 000 m2 vznikla v rámci nově budované městské čtvrti CITY WEST a je postavena v souladu s kritérii šetrného stavění. Důraz je kladen i na úsporný provoz. Ten zajišťuje inteligentní systém regulace, který řídí spotřebu energie v budově, ovládání žaluzií, rolet, atd. Budova získala zelený certifikát BREEAM s hodnocením Very Good.


6.    Koncepce nasazení BIM pro ČSOB, přihlašuje Sdružení di5-IKA, di5 architekti a inženýři s.r.o.a IKA DATA spol. s r.o.
ČSOB chce vedle svého sídla - NHQ v Radlicích postavit novou budovu, zatím nazývanou SHQ. Výstavba této budovy včetně fází užívacích bude využívat metodiky BIM. K ověření metodiky BIM a použití modelu, jako zdroje dat pro CAFM systém, je použito vytvoření BIM modelu existující budovy NHQ a její import do Archibusu. Zkušenosti z tvorby koncepce a praktického využití dat v modelu a synchronizace dat BIM s CAFM, jsou součástí tohoto projektu.


7.    Florentinum, přihlašuje Penta Investments, s.r.o
Florentinum vzniklo jako nadčasová stavba, která se hrdě hlásí k dědictví evropské kulturní tradice a jejímž hlavním účelem je vytvoření výjimečného prostoru pro ty nejlepší obchodníky, kteří toto řemeslo dokáží povznést na uměleckou úroveň. Budova získala nejvyšší zelenou certifikaci LEED Platinum. Je držitelem prestižního mezinárodního ocenění Central & Eastern European Real Estate Quality Awards za nejlepší kancelářský projekt roku 2014. Tento projekt v rámci facility managementu představuje cíl pro úsporu nákladů a prodloužení životnosti majetku. Přímá účast facility managera již v době realizace projektu přináší další úspory v budoucí správě a údržbě objektu.


8.    FMS - Facility Management Solutions, přihlašuje SUTA s.r.o.
FMS je nástroj pro jednoduchou a efektivní komunikaci mezi klientem a poskytovatelem FM služeb.
FMS je webovou aplikací pro chytré telefony, která propojuje pomocí CAFM komunikaci mezi klientem (K) a poskytovatelem služeb PM/FM (PFM). Mějte u sebe mobilní zařízení a můžete s námi komunikovat z jakéhokoliv místa na světě! FMS je v ČR NOVINKOU.

Dne 29. 10. 2014 se v Londýnském sídle RICS uskutečnila schůzka zástupců různých FM asociací Evropy. Za ČR se jí zúčastnil prezident IFMA CZ Ondřej Štrup. Na schůzce se všichni seznámili se situací rozvoje FM v jednotlivých zemích a následně se diskutovalo o bariérách a příležitostech rozvoje FM v Evropě.

 

 

660x200

 

Vážení členové, partneři a příznivci našeho profesního sdružení,
jménem Představenstva IFMA CZ si Vás dovolujeme pozvat na XIV. ročník prestižní akce Týden Facility managementu 2014.
Tato tradiční akce se koná ve dnech 10. – 14. listopadu 2014 v Praze a nese motto „Nové příležitosti“
XIV. ročník přináší všem zájemcům o perspektivní obor Facility management bohatý program, jež je naplněn
exkurzí, konferencí, slavnostním večerem s udělováním cen FM Awards 2014 a dvěma workshopy.

Detaily k programu najdete v přiložené pozvánce a následně pak jsou k dispozici na naší webové stránce, sekce Konference TÝDEN FM zde

Stále ještě se můžete i Vy aktivně zapojit do vlastního programu svými příspěvky, přihláškami do soutěže apod.

ON-LINE REGISTRACE na TFM 2014 ZDE

ON-LINE REGISTRACE FM Awards 2014 ZDE

 Mapu míst všech akcí letošního TFM naleznete zde

 

JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI, TĚŠÍME SE NA VÁS!

 

Vážení členové a přátelé IFMA CZ,
také v říjnu se můžete setkat v příjemném prostředí a popovídat si s kolegy ze stejného oboru vážně i nevážně o tom, co Vás zajímá.
Dovoluji si Vás pozvat na další Brněnský IFMA CZ podvečer, a to ve čtvrtek 30. 10. 2014 od 17,00 hodin ve Vincafé Jean Paul, Vrchlického sad 3, Brno - Černá Pole (viz http://www.vincafejp.cz/kontakt/)
Ať už jste místní, či z blízkého okolí, budete třeba jen projíždět, nebo máte nějaké další aktivity v Brně, JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI!

Vážení přátelé Facility managementu,

ani v říjnu nepřijdete o tradiční středeční setkání, dovoluji si Vás pozvat na „Snídani s IFMA CZ“ a to ve středu 22. 10. 2014 od 8,00 v Café Louvre, Národní třída 22, nekuřácká část vlevo.

Přijďte si popovídat na téma, kterému se věnujete profesně, živí a baví Vás.S dobrou snídaní to není vůbec špatná kombinace, no ne?

Za Představenstvo IFMA CZ svoji účast přislíbili:
Martin Kaleta a Roman Balogh

Těšíme se na Vás!

Časový harmonogram konference IFMA CZ "Nové příležitosti", která se koná v rámci prestižní akce Týden Facility managementu 2014 dne 11. listopadu 2014, naleznete na našich webových stránkách v sekci Konference TÝDEN FM nebo ZDE

Asociace IFMA CZ si Vás dovoluje pozvat na druhý "Brněnský IFMA podvečer", který se bude konat v brněnské pivnici PEGAS, adresa Jakubská 4, Brno v plánovaný termín 25.9.2014 v 17:00 hod.

Zveme všechny členy IFMA, nečleny IFMA a zájemce o problematiku FM.

Za představenstvo IFMA CZ se na Vás těší Vladimír Svoboda.

Vážení členové, partneři a příznivci našeho profesního sdružení,
jménem Představenstva IFMA CZ si Vás dovolujeme pozvat na XIV. ročník prestižní akce Týden Facility managementu 2014.
Tato tradiční akce se koná ve dnech 10. – 14. listopadu 2014 v Praze a nese motto „Nové příležitosti“
XIV. ročník přináší všem zájemcům o perspektivní obor Facility management bohatý program, jež je naplněn
exkurzí, konferencí, slavnostním večerem s udělováním cen FM Awards 2014 a dvěma workshopy.

Detaily k programu najdete v přiložené pozvánce a následně pak jsou k dispozici na naší webové stránce, sekce Konference TÝDEN FM zde

Stále ještě se můžete i Vy aktivně zapojit do vlastního programu svými příspěvky, přihláškami do soutěže apod.

ON-LINE REGISTRACE na TFM 2014 zde

ON-LINE REGISTRACE FM Awards 2014 zde

 

JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI, TĚŠÍME SE NA VÁS!

Vážení přátelé Facility managementu,

s příchodem září se naše profesní sdružení opět vrací k tradičním setkáním uprostřed pracovního týdne, a tak si Vás dovoluji pozvat na „Snídani s IFMA CZ“ a to ve středu 24. 9. 2014 od 8,00 v Café Louvre, Národní třída 22, nekuřácká část.

Za Představenstvo IFMA CZ svoji účast přislíbili: Ondřej Štrup, Petra Gütterová a Martin Kaleta.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Dovolujeme si Vás pozvat na 6. ročník veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2014 (FSDays 2014), který se koná 16. - 20. září 2014 na PVA EXPO v Letňanech, souběžně s 25. mezinárodním stavebním veletrhem FOR ARCH.

Více informací na www.fsdays.cz

Dovolujeme si Vás pozvat na 6. ročník veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2014 (FSDays 2014), který se koná 16. - 20. září 2014 na PVA EXPO v Letňanech, soutěžně s 25. mezinárodním stavebním veletrhem FOR ARCH.

Více informací na www.fsdays.cz

Tisková zpráva, IFMA CZ, 8.8.2014: Oživení trhu s komerčními nemovitostmi v první polovině letošního roku se začíná projevovat růstem oboru facility managementu. Podle prvních odhadů bude po pěti letech znatelného poklesu správa zázemí firem představovat opět až 4,5 procent HDP, což je v přepočtu až 175 miliard korun obratu.

Plavecké areály patří ke stavbám s vysokou energetickou náročností a podstatnou položkou jejich provozu jsou náklady na dodávku pitné vody. Níže uvedený případ je konkrétní ukázkou možného řešení snížení provozních nákladů. Celý článek naleznete v příloze.

Slovy „nešetřete na vodě“ začínal webinář o recyklaci vody a využití vody dešťové, který pro vás ze záznamu připravil partner asociace IFMA CZ společnost Asio spol. s r.o. na http://youtu.be/bR2Pc7X2ejY

IHNED.CZ: Ing. Ondřej Štrup, prezident IFMA CZ - Vytvoření funkčního centrálního nákupu ve veřejné správě možné bezpochyby je. Pracovníci, kteří mají či budou mít nakupování na starosti, ale musí vnímat, že zajišťují službu ostatním, a ne že jsou „bohy“.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Vážení členové našeho profesního sdružení,

že se začínají aktivity IFMA CZ rozšiřovat po celé republice, toho je důkazem další pozvání, tentokrát pro ty, co to mají do Brna kousek, případně zrovna budou někde poblíž. S platností od tohoto týdne se chystáme po vzoru pražských snídaní, nově i večeří, pořádat pravidelná setkání příznivců FM v Brně: „Brněnské IFMA CZ podvečery“ budou pořádány každý poslední čtvrtek v měsíci vždy v 17,00 hodin v restauraci Plzeňský dvůr, adresa Šumavská 29a, Brno, http://plzenskydvur.cz

Termín prvního zahajovacího setkání je již tento čtvrtek 26. 6. 2014 s pokračováním v září a měsících dalších.

Česká pobočka mezinárodní asociace facility managementu (IFMA CZ) si vybrala pro komunikaci agenturu Ewing Public Relations. Cílem spolupráce je zvýšit povědomí o oboru facility managementu na českém trhu mezi laickou i odbornou veřejností.

"Chceme široké veřejnosti více vysvětlovat, co je to facility management, že díky němu může veřejný i soukromý sektor zefektivnit práci a uspořit až nečekaně vysoké částky a co zatím málokdo vnímá, zvýšit významně produktivitu práce všech zaměstnanců," říká prezident sdružení IFMA CZ Ondřej Štrup.

EFMC (European Facility Management Conference) je nejširším plénem Facility manažerů v Evropě. V minulém roce se konala tato významná událost u nás v Praze, letošním hostitelem byl Berlín a německá profesní asociace GEFMA (významný člen EuroFM). Jak se mnozí účastníci shodli, Praha a IFMA CZ spolu se slovenskou SAFM nastavila laťku hodně vysoko a tak měli letošní hostitelé mnoho starostí jak se nám vyrovnat.

Již druhý rok v řadě bylo nezávislou odbornou porotou Mezinárodní Asociace Profesionálů Outsourcingu (IAOP) zařazeno ISS na první místo svého žebříčku nejlepších poskytovatelů služeb outsourcingu.

Více informací v přiložené tiskové zprávě.

Ing. Jiří Nouza, náměstek primátora hlavního města Prahy, udělil již podruhé záštitu nad akcí Týden Facility managementu 2014, kterou pořádá asociace IFMA CZ v termínu 11. - 14.11.2014. Ing. Nouza, stejně jako ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová, předběžně přislíbil svou účast. Asociace IFMA CZ děkuje Ing. Nouzovi za udělenou záštitu.

Oficiální dokument si můžete prohlédnout v příloze.

Praha - Jednotlivá ministerstva by měla do konce června doplnit informace o svých nemovitostech do Centrálního registru administrativních budov (CRAB). Schválila to dnes vláda, jak informoval na tiskové konferenci po jednání kabinetu ministr financí Andrej Babiš.

Dovolujeme si Vás jménem asociace IFMA CZ a společnosti Alstanet pozvat na prezentaci projektu Facility Management Benchmarking, která se uskuteční v úterý 17.6.2014 od 10. hod. do 12. hod., konferenční sál Hotelu PIVOVAR, Praha. Vstup je ZDARMA.

Již tento čtvrtek 5.6.2014 se koná jedenáctý ročník největší retailové konference v ČR a SR RetailCon 2014 v atraktivních prostorách objektu známém jako Galleria Móda v Praze Ruzyni. Každý účastník konference si může odnést zcela nové vydání publikace RetailBook – největší tištěný přehled o trhu v České a Slovenské republice v hodnotě 2.500 Kč

Také letošní ročník Týdne FM 2014 se bude těšit z podpory vládních orgánů. Ministryně pro místní rozvoj paní Věra Jourová přislíbila svou účast a záštitu nad konferencí TFM 2014. Za tuto podporu jí děkujeme a doufáme, že jí budeme schopni vysvětlit význam Facility managementu zejména pro činnost státní správy.

Oficiální dokument si lze prohlédnout zde:

  Záštita ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové

Rádi bychom Vás pozvali na tradiční snídani IFMA CZ, kde můžete nezávazně pohovořit o novinkách z oblasti FM, ale nejenom o nich…

Sejdeme se v Café Louvre, Národní 22, Praha 1 (nekuřácká část vlevo) a to, ve středu 21. 5. 2014 od 8,00 do 10,00 hodin

Pozvat můžete také potenciální obchodní partnery nebo nové členy našeho profesního spolku.

JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI!

Dovolujeme si Vás pozvat na již 11. ročník konference RetailCon 2014, která se uskuteční dne 5. června 2014 v Galleria Moda, Praha, Ruzyně.

Partner asociace IFMA CZ – společnost Kimberly-Clark – si Vás dovoluje pozvat k návštěvě svého stánku v rámci mezinárodního veletrhu ISSA INTERCLEAN 2014 v Amsterdamu (RAI Convention Centre) ve dnech 6. – 9. května 2014.

Rádi bychom Vás pozvali na tradiční snídani IFMA CZ, která je stále více oblíbeným místem schůzek všech nadšenců z oblasti FM a uskuteční se na obvyklém místě v Café Louvre, Národní 22, Praha 1 (nekuřácká část) a to ve středu 30. 4. 2014 od 8,00 do 10,00 hodin.

 

JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI!

Vážení partneři a členové IFMA CZ,

dovolujeme si Vás pozvat na jednání Valné hromady IFMA CZ, které se uskuteční ve čtvrtek 3. dubna 2014 od 16. hod. v Kongresovém centru u Hájků, Na Florenci 29, Praha 1 (www.uhajku.cz).

Valné hromady se mohou zúčastnit pouze individuální členové asociace a nominované osoby za firemní partnery.

Asociace IFMA CZ si Vás dovoluje pozvat na diskusní panel Technický Facility management - prostředek efektivního provozu, který se uskuteční v rámci IBF - Mezinárodního stavebního veletrhu dne 24.4.2014 od 14,00 – 17,00 hodin na BVV, pavilon P, sál P3, Výstaviště 405/1, Brno. VSTUP VOLNÝ.

Slovenská asociácia facility managementu SAFM  organizuje v dňoch 27. až 29. mája 2014 tretí ročník medzinárodnej konferencie DNI FACILITY MANAGEMENTU SAFM. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Slovenskej sporiteľne v Bratislave na Tomášikovej ulici. Téma konferencie je INTEGROVANÉ SLUŽBY FM - CESTA K TRVALEJ UDRŽATEĹNOSTI.

Letošní ročník mezinárodní konference EFMC 2014 (European Facility Management Conference) se uskuteční ve dnech 4. - 6. června 2014 v Berlíně, Německo.
Konferenci pořádá asociace EuroFM spolu s německou asociací facility managementu GEFMA.

Více informací o konferenci naleznete na http://www.efmc-conference.com/

Brožura EFMC 2014 ke stažení v příloze.

Rádi bychom Vás pozvali na tradiční snídani IFMA CZ, která je stále více oblíbeným místem schůzek všech nadšenců z oblasti FM a uskuteční se na obvyklém místě v Café Louvre, Národní 22, Praha 1 (nekuřácká část) a to příští týden ve středu 26. 3. 2014 od 8,00 do 10,00 hodin.

Za IFMA CZ se na setkání s Vámi těší Ondřej Štrup, Martin Kalena, Milena Machová a další.

JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI!

Patříte mezi zástupce firem, podnikáte nebo provozujete komerční prostory? Určitě Vám záleží na pracovním prostředí, které produkuje ty nejlepší výsledy. Nebo jste profesionálem, který nabízí služby a produkty, které pomáhají vytvářet moderní, pohodlné a přátelské pracoviště? Tak či onak by pro Vás měl být veletrh FOR OFFICE příležitostí, kterou byste si neměli nechat ujít.

Rádi bychom pozvali členy asociace IFMA CZ i všechny zájemce o obor facility management k posezení u ranní kávy, které se uskuteční ve středu 26.2.2014 od 8.00 hod. v Café Louvre - nekuřácký salónek, Národní třída 22, Praha 1, www.cafelouvre.cz.

Za představenstvo IFMA CZ se na setkání s Vámi těší Ondřej Štrup, Roman Šmíd, Martin Kaleta a další.

Rádi bychom pozvali členy asociace IFMA CZ i všechny zájemce o obor facility management k posezení u ranní kávy, které se uskuteční ve středu 29.1.2014 od 8.00 hod. v Café Louvre - nekuřácký salónek, Národní třída 22, Praha 1, www.cafelouvre.cz.

Za představenstvo IFMA CZ se na setkání s Vámi těší Roman Šmíd, Martin Kaleta a Petra Gütterová.

Podívejte se s námi na záznam ze slavnostního večera Týdne Facility managementu 2013, který se uskutečnil dne 12.11.2013 v Rezidenci primátora hl. m. Prahy.

Na slavnostním večeru byly předány ceny FM Awards 2013 v kategoriích Projekt roku, Studentská práce roku, Odborná práce roku a Osobnost roku.

YouTube https://www.youtube.com/watch?v=6-XLMXYf7W0

Dovolte, abychom Vás, jménem mediální partnera asociace IFMA CZ odborného portálu TZB-info,  pozvali na Intenzivní 5denní (3+2 dny) vzdělávací seminář "Správa a provoz nemovitostí, Facility management v praxi" zakončený písemným testem a certifikátem, který pořádá TZB-info s podporou IFMA CZ.
Účastníci obdrží Certifikát "Manager správy a provozu nemovitostí", který vydává TZB-info společně s IFMA CZ.
Neváhejte se přihlásit. Počet míst je omezen!

Fotogalerii XIII. ročníku prestižní akce Týden Facility managementu 2013, která se konala ve dnech 11. - 15.11.2013 naleznete ZDE.

IFMA CZ  udělila již tradičně na slavnostním večeru akce Týden Facility managementu 2013 dne 12. listopadu 2013 v Rezidenci primátora hl. m. Prahy, prestižní ceny FM Awards 2013 v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku a osobnost roku.

Rádi bychom pozvali členy asociace IFMA CZ i všechny zájemce o obor facility management k posezení u ranní kávy, které se uskuteční ve středu 27.11.2013 od 8.00 hod. v Café Louvre - nekuřácký salónek, Národní třída 22, Praha 1, www.cafelouvre.cz.

Za představenstvo IFMA CZ se na setkání s Vámi těší Ondřej Štrup, Jan Talášek, Roman Šmíd a Petra Gütterová.

Na webových stránkách asociace IFMA CZ jsou k dispozici prezentace z akce Týdne Facility managementu 2013. V nabídce naleznete prezentace z konference "ENERGETIKA Vize 2020" konané dne 11.11.2013 a konference IFMA CZ "Vize FM 2020" konané dne 12.11.2013.
Prezentace jsou určeny pouze účastníkům akce.

Dovolujeme si Vás již v tomto roce pozvat na 10. ročník mezinárodní Konference bezpečnostního managementu 2014 (KBM2014).

XIII. ročník veřejné neanonymní soutěže FM Awards 2013 vyhlášené asociací IFMA CZ má v letošním roce 4 kategorie: Studentská práce (3 nominace), Osobnost roku (3 nominace), Projekt roku (6 nominací) a Odborná práce roku (2 nominace).

Nominace a krátké anotaci si můžete přečíst zde

- Studentská práce roku
- Osobnost roku
- Projekt roku
- Odborná práce roku

Vítěze jednotlivých kategorii vyhlásí asociace IFMA CZ dne 12. listopadu 2013 na slavnostním večeru v Rezidenci primátora hl. m. Prahy.

Název projektu: Aplikovaný Facility management při zahájení provozu objektu Karolina Shopping Center

Projekt přihlašuje firma: AB Facility a.s.

Anotace:  V rámci projektu byl aplikován nový model služeb s cílem dosáhnout vysoké úrovně kvality při uvedení extrémně náročného objektu z fáze stavební/realizační do fáze provozní. Byly proto definovány nové procesy, které následně prošly implementací a finální analýzou. Ta prokázala vysokou úspěšnost ve všech ohledech, především pak v oblasti energetiky a ekonomiky.

 

Název projektu: FMB2012 – Facility management benchmarking 2012

Projekt přihlašuje firma: Alstanet, s.r.o. a A.T.Kearney

Anotace: Provedení benchmarkingové studie v oblasti space managementu a provozních nákladů administrativní budovy a pobočkové sítě se zaměřením na energie, údržbu, úklid, bezpečnost, hospitality a nájemné. Zařazen byl i autoprovoz s cílením na míru využití vozidel a nákladů na jejich pořízení, provoz, PHM a parkování. Jednalo se o porovnání v rámci uzavřené skupiny s identifikací cílů pro zlepšení a potenciálu úspory.

 

Název projektu: Optimalizace daně z nemovitosti prostřednictvím GIS v ČEZ a.s. Divize výroba

Projekt přihlašuje firma: CAD Studio a.s.

Anotace: ČEZ a.s. Divize výroba využívá GIS řešení od firmy CAD Studio pro evidenci a správu majetku v rámci všech svých elektráren. Automatickou analýzou nad daty GIS a podklady RÚIAN a ISKN se provádí generování podkladů pro přiznání daně z nemovitosti, čímž je každoročně dosahováno významné úspory.

 

Název projektu: Energetický audit Aquapalace Praha v Čestlicích

Projekt přihlašuje firma: IKA BUILDOG s.r.o.

Anotace: Populární areál AQUAPALACE PRAHA v Čestlicích byl otevřen pro veřejnost v polovině roku 2008. Ze své podstaty je každý celoročně provozovaný vodní svět náročný na spotřebu energie. A provozovatel se snaží najít maximální možné úspory. Za pět roků provozu bylo provedeno mnoho úsporných provozních opatření ve vytápění a chlazení objektu i ve spotřebě vody. Bylo také získáno velké množství naměřených dat a zkušeností. Specifikem firmy je starost o kvalitu vody, velké objemy prostoru pro řízení a udržování teploty, vlhkosti a kvality vody. Běžně vybavené řídicí systémy, původně vyvinuté pro administrativní budovy v tomto prostředí selhávají.
Na objednávku investora byl firmou IKA BUILDOG s.r.o. zpracován Energetický audit objektu. Cílem bylo nalézt a realizovat další energetické úspory. Tentokrát kombinací moderních řídicích systémů, které by mohly využívat analýz a simulací založených nad prostorovými modely BIM a praktických zkušeností místního facility managera. Energetický audit byl dokončen v září roku 2012. Výstupem auditu je několik kombinací opatření. Část navržených úsporných opatření již provozovatel realizoval a využívá je k plné spokojenosti. Část opatření je ve fázi přípravy investice.

 

Název projektu: Analýza energetických úspor – objekt RWE Limuzská, Praha

Projekt přihlašuje firma: ISS Facility Services, s.r.o.

Anotace: Analýza byla zpracována zejména pro účely zjištění potenciálu možných úspor energie, optimalizace provozu a ekonomického vyhodnocení úsporných opatření. Obsahuje vyhodnocení stavu a funkčnosti předmětných technologií z hlediska splnění normových a legislativních parametrů vnitřního prostředí.

 

Název projektu: Výjimečná pracoviště* od KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL*

Projekt přihlašuje firma: Kimberly-Clark, s.r.o.

Anotace: Projekt VÝJIMEČNÁ PRACOVIŠTĚ* od Kimberly-Clark Professional* se zaměřuje na potřeby svých zákazníků s cílem vytvářet zdravější, bezpečnější a produktivnější pracovní prostředí. VÝJIMEČNÁ PRACOVIŠTĚ* se zakládájí na dvou hlavních oblastech, které pomáhají budovat vzájemnou důvěru a loajalitu.
Projekt Zdravé pracoviště zdůrazňuje základní hygienické návyky s cílem motivovat zaměstnance k prevenci přenosu bakterií na pracovišti i mimo. Zdravější a produktivnější prostředí pomáhá zvyšovat efektivnost zaměstnanců a následně celého podniku.
Projekt efektivní pracoviště nám dovoluje posoudit a zmapovat specifické potřeby a požadavky prostřednictvím vyhodnocení prostor, produktů a procesů pomocí LEAN, tzv. zeštíhlující metody. Díky tomu můžeme pomoci podnikům dlouhodobě optimalizovat náklady a zvýšit výkonnost společnosti.

Název odborné práce: Facility management v technické správě a údržbě budov

Autoři: doc. Ing. František Kuda, CSc., Ing. Eva Beránková, doc. Ing. Václav Beran, DrSc., doc. Ing. Dana Měšťanová, CSc., Ing. Jiří Karásek, Ph.D., Jan Talášek

Anotace: Publikace má celkem 266 číslovaných stran. Výkon technické správy a údržby budov by měl představovat soustavnou a důslednou péči spojenou se snahou překonat krátkodobá hlediska přístupů k těmto činnostem. Autoři byli vedeni snahou o vytvoření uceleného pohledu na ekonomiku technické správy majetku, a to nejen z hlediska teoretického, ale i praktického. Uvádí a popisuje, jak můžeme přístup facility managementu uplatnit v technické správě a údržbě. Pozornost klade zejména na tvrdé činnosti a uvádí způsoby, nástroje a postupy, kterými lze objekt efektivně provozovat. Provozní dokumentace, energetické aspekty, softwarové nástroje, pasportizace, udržitelný rozvoj a jiná zajímavá témata související s technickou správou a údržbou obsahuje tato publikace.

Název odborné práce: Facility management na portálu TZB–info.cz
www.tzb-info.cz/facility-management

Přihlašovatel: Topinfo s.r.o, portál TZB-info

Anotace: 13 let historie nezávislého portálu TZB-info přineslo velmi široké penzum odborných informací ze stavebnictví, úspor energií a technického zařízení budov včetně znalostní databáze z oboru údržby a správy budov. Ty se staly odrazovým můstkem pro nový obor portálu TZB-info Facility management. Denně jsou doplňovány o aktuální informace z oboru a rozšiřovány o recenzované články k jednotlivým oblastem zájmů oboru FM.
Cílem oboru FM na TZB-info je informační základna s provázáním informací tak, aby poskytoval možnosti profesního růstu pro pracovníky v oboru a zároveň byl praktickou pomůckou pro investory a majitele nemovitostí s informacemi co jim obor FM může nabídnout, v čem je pro ně prospěšný a na koho se mohou obrátit.

Jméno, příjmení a titul nominované osobnosti: Doc. Ing. Daniel Macek, Ph.D.

Pozice ve společnosti / funkce: docent
Společnost: Fakulta stavební, ČVUT v Praze

Anotace: Doc. Ing. Daniel Macek, Ph.D. je představitelem vědy a výzkumu, který se uplatnil v praxi. Aplikace Buildpass pro obnovu a údržbu objektů doplnila mezeru na trhu v oblasti Facility Managementu. Dalšími přínosy pro rozvoj a propagaci FM je jeho rozsáhlá přednášková činnost na různých vysokých školách, rekvalifikačních kurzech a seminářích.


Jméno, příjmení a titul nominované osobnosti: Ing. Jana Poláčková

Pozice ve společnosti / funkce: Výkonná manažerka útvaru Provozní služby, zodpovědná za rozvoj FM v ČSOB a.s.
Společnost: ČSOB, a.s.

Anotace: Jana Poláčková je význačnou představitelkou manažera FM v bankovním světě. Tento svět je charakteristický nejenom význačnými komerčními administrativními budovami, ale také firemní kulturou a ustálenými firemními procesy s malou fluktuací. Postavení FM, jako nástroje pro řízení podpůrných procesů v prostředí finanční instituce by bylo stále popelkou, bez takových osobností. Jejími hlavními obory zájmu jsou systémový přístup, efektivita, reinženýring a přeuspořádání firemních procesů, prosazování CAFM systémů a BIM metodiky. Svou činností v ČSOB, Komerční bance a opět v ČSOB prokázala své osobní nasazení zejména při integraci a nasazování CAFM Archibus a jeho integraci se systémem SAP/REM.

Jméno osobnosti:    doc. Ing. Pavel Svoboda, CSc.

Pozice ve společnosti / funkce:    vedoucí katedry Technologie staveb
Společnost:    ČVUT v Praze, Fakulta stavební

Anotace: Doc. Ing. Pavel Svoboda, CSc. je osobností, která přes svoji šíři záběru, tj. přes technologie výstavbových procesů, včetně BOZP ve stavebnictví a údržbě, lze považovat za osobnost, která si našla své místo v oblasti FM, které FM ze své pozice i v přípravě staveb významně prosazuje, vzhledem k významným dopadům na provoz a ekonomii jejich užívání a tím svým dílem pomáhá rozvoji Facility managementu v ČR. Jeho nominaci na Osobnost roku 2013 vnímáme jako minimální poděkování za úsilí, které po celá léta pro náš obor přinášel.

Stejně jako v předešlých letech převzala IFMA CZ záštitu nad Realitním kongresem, který se koná 11. listopadu 2013 v Clarion Congress Hotel Prague****.

Ing. Ondřej Štrup získal nejvyšší ocenění ve světě Facility manažerů, titul IFMA Fellow. Na závěrečné slavnostní večeři největší odborné konference Facility manažerů World Workplace dne 4.10.2013 v Convention Centre ve Philadelphii (USA) si slavnostně převzal toto ocenění z rukou Prezidenta IFMA pana Tony Keana, CAE a Chairmana této asociace pana Jona Sellera.

Vážení příznivci IFMA CZ,
dovoluji si Vám tlumočit pozvání, které nám posílá paní Mag. Barbara Gatscher z Technische Universität Wien na jejich 6th IFM-Congress in November 2013 at Vienna Technical University. Akce se uskuteční v termínu 28. – 29. 11. 2013.

Níže pod ceníkem naleznete registrační formulář

  Pokud používáte prohlížeč Intertet Explorer a ceník ani formulář se Vám nezobrazují správně, postupujte prosím podle návodu zde.

{module [125]}

Rádi bychom vás pozvali na Workshop, který pořádá společnost IKA DATA, s.r.o. v rámci XIII. ročníku mezinárodní konference Týden Facility managementu 2013. Na workshopu se budete moci prakticky seznámit a sami si vyzkoušet:

 • práci s CAFM software,
 • prakticky zaimplementovat normu ČSN EN 15221-6 do CAFM,
 • využití normy ČSN EN 15221-6 pro správu ploch v CAFM,
 • vyzkoušet přednosti využití BIM (Building Information Modeling) v CAFM,
 • integrovat aktivní měřící prvky (spotřeba el. energie, vlhkost, teplota,...) s CAFM.

Jménem vedení TOP EXPO CZ a představenstva české pobočky pro Facility management IFMA CZ si Vás dovolujeme informovat o přípravě již 13. ročníku mezinárodní konference o Facility managementu TFM 2013, jejíž součástí bude seminář Energetika – VIZE 2020.

Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia organizuje už 11. ročník odborné konference FACILITY MANAGEMENT 2013 , která se uskuteční ve dnech 1. – 2. října 2013 v Garni Hotel Bratislava /Doprastav, a.s., Košická 52, Bratislava, SK/.

Den konání: 14. 11. 2013
Čas konání: 9:00 – 13:30
Místo konání: České vysoké učení technické v Praze
Fakulta stavební - Thákurova 7, 166 29 Praha 6 - Dejvice
Katedra technologie staveb - 5. patro, místnost B583
Organizátor: IKA DATA, spol. s r.o.
Plná cena: 2 700,- Kč bez DPH
Cena pro členy IFMA: 2 400,- Kč bez DPH

Program workshopu a registrační formulář naleznete níže:

Změna programu vyhrazena.

Teorie a úvod  
BLOK A (9:00 - 9:30)

Průřez workshopem a přivítání
(Ing. Milan Hampl, jednatel IKA DATA, spol. s r.o.)

Praktická část  
BLOK B (9:30 - 10:15)

ČSN EN 15221-6

Definice ploch dle normy
Označení ploch dle kategorií ve výkresech na papíře
Označení ploch dle kategorií v prostředí softwaru Archibus

(Ing. Pavel Chour)

BLOK C (10:30 - 11:15)

Modul Správy ploch v prostředí softwaru Archibus

Přiřazení plochám interní vybavení
Rozmístění osob dle definovaného spaceplanu
Přiřazení procesů k jednotlivým plochám a internímu vybavení

(Ing. Jan Kotalík)

Přestávka (11:15 - 11:30)

Občerstvení

BLOK D (11:30 - 12:15)

Integrace BIM v CAFM

Výše uvedené příklady z pohledu BIM v prostředí softwaru Archibus

(Ing. Arch. Jana Ciencialová)

BLOK E (12:15 - 13:00)

Integrace BMS a CAFM

Praktická ukázka real-time odečtu elektrické energie a monitoring elektrických zařízení

(Ing. Jan Řehák, HW Group)

Diskuze (13:00 - 13:30) Odpovědi na otázky a diskuze

Jak jsme již informovali, ve dnech 2. - 4. 10. 2013 se ve Philadelphii bude konat největší světová konference Facility manažerů World Workplace 2013. Na slavnostním večeru konference budou jako každoročně vyhlášeni noví držitelé nejvyššího ocenění IFMA tzv. „IFMA Fellow“.

Mezinárodní veletrh nejnovějších trendů bezpečnostní techniky, systémů a služeb FSDays 2013 (Prague Fire & Seucurity Days 2013), již tradičně pro obory FIRE&SECURITY, IT PROTECTION, SAFE TRAFFIC, RESCUE PRAGUE a INTELIGENTNÍ BYDLENÍ, se uskuteční ve dnech 17. – 21. 9. 2013 v PVA EXPO PRAHA opět souběžně se stavebním veletrhem FOR ARCH 2013.

IFMA CZ vyhlašuje XIII. ročník veřejné neanonymní soutěž FM AWARDS 2013. Cílem soutěže je podpořit nejlepší řešení a seznámit nejširší odbornou veřejnost s významnými projekty a osobnostmi v oboru Facility managementu.

Soutěž FM AWARDS 2013 je pro letošní rok vyhlášena pro kategorie:

 • Projekt roku 2013
 • Osobnost roku 2013
 • Studentská práce 2013
 • Odborná práce roku 2013

Podmínky a požadavky pro účast v soutěži:

Slovenská asociácia facility managementu SAFM organizuje v Bratislave v dňoch 11. - 13. júna 2013 v priestoroch novej budovy Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej ul., druhý ročník konferencie

DNI FACILITY MANAGEMENTU SAFM - JÚN 2013

na téma FACILITY MANAGEMENT - CESTA K ZEFEKTÍVNENIU PROCESOV V ORGANIZÁCII

Program konferencie:

11.06.2013 utorok – Výlet na Červený kameň spojený s prednáškou

12.06.2013 streda – Konferencia

13.06.2013 štvrtok – Exkurzia - Príklad FM v praxi, s odborným výkladom

Viac informácií možete získať na stránkach Slovenskej asociácie facility managementu – www.safm.sk.

Členové asociace IFMA CZ mají slevu na vstupném. Pro více informací kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Mezinárodní Asociací Profesionálů Outsourcingu (IAOP – The International Association of Outsourcing Professionals) vybrala ISS jako číslo 1 ve svém výročním žebříčku nejlepších poskytovatelů služeb outsoursingu na světě – The Global Outsourcing 100.

Více v přiložené tiskové zprávě.

Dovolujeme si Vás jménem organizátorů pozvala na 9. ročník mezinárodní Konference bezpečnostního managementu 2013, který se uskuteční ve čtvrtek dne 13. 6. 2013 v prostorách ČVUT (Masarykova kolej).

IFMA CZ se stala partnerem této mezinárodní konference, na které budou mimo jiné vystupovat i zahraniční odborníci z oblasti bezpečnosti. Odborná témata konference jsou zaměřena především na problematiku terorismu, krizového plánování, inteligentních budov a  jejich zabezpečení apod.

Konkrétní informace o konferenci naleznete na oficiálních stránkách (www.kbm2013.cz), včetně podmínek registrace.

ŘÁDNÉ ZASEDÁNÍ VALNÉ HROMADY IFMA CZ, se uskuteční za pomoci společnosti CENTRA a. s., partnera asociace, společně s BC Freyova a. s. a za podpory HK ČR dne 18. dubna 2013 od 16 hod. v Budově Hospodářské komory ČR, Freyova 27, Praha 9 (Kongresový sál).

PŘIJĎTE URČITĚ!!!!!

Na valné hromadě budou členové asociace IFMA CZ volit nové složení představenstva (více informací naleznete níže včetně krátkých profilů jednotlivých kandidátů).

Test prilohy

Rádi bychom pozvali členy asociace IFMA CZ i všechny zájemce o obor Facility management k posezení u ranní kávy, které se uskuteční ve středu 23.01.2013 od 8.00 hod. v Café Louvre - nekuřácký salónek, Národní třída 22, Praha 1, www.cafelouvre.cz.

Těšit se na setkání s Vámi bude Jan Talášek, člen představenstva IFMA CZ.

Rádi se s Vámi setkáme na partnerské konferenci Centers Dating, která nabídne možnost na neformální půdě hovořit o možnostech spolupráce měst a komerční sféry. Zástupci jednotlivých měst a krajů se krátce představí se svými pozemky, plány, novinkami.

Dovolujeme si Vám představit nominace do letošního ročníku prestižní akce FM Awards 2012. Slavnostní předání cen proběhne na galavečeru Týdne Facility managementu 2012, který se uskuteční v úterý 13. listopadu 2012 od 19. hod. v Kaiserštejnském paláci.

IFMA CZ podpořila mezinárodní humanitární organizaci ADRA, která působí ve více než 120 zemích a letos slaví 20 let své činnosti v ČR, částkou 16.000 Kč. Výtěžek z prodeje charitativních kalendářů „Pražské věže 2013“ ve výši 11.000 Kč byl předán na slavnostním večeru Týdne Facility managementu 2012 a zbylou částku 5.000 Kč věnovala humanitární organizaci ADRA přímo asociace IFMA CZ.

IFMA CZ (Česká pobočka mezinárodní asociace facility managementu) udělila dne 13. listopadu 2012 v Kaiserštejnském paláci prestižní ceny FM Awards 2012, udělované v rámci akce Týden Facility managementu, v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku, zvláštní cena poroty FM Awards a zvláštní cena představenstva asociace IFMA CZ.
 

Seminář na téma "Stavební zakázky účeleně a efektivně" se uskuteční dne 28. listopadu 2012 od 9.00 hod. v Kongresovém sále zastupitelstva kraje v budově "B", sídla Kraje Vysočiny, Žižkova 57, Jihlava.

Seminář se koná pod záštitou náměstka hejmana Kraje Vysočiny pana Ing. Libora Joukla.

IFMA CZ děkuje všem partnerům XII. ročníku prestižní akce Týden Facility managementu 2012.
Akce se uskutečníla ve dnech 12. - 16. listopadu 2012 v Praze.

IFMA CZ se letos poprvé rozhodla podpořit mezinárodní humanitární organizaci ADRA, která působí ve více než 120 zemích a letos slaví 20 let své činnosti. Přispět na dobrou věc můžete i Vy. Stačí si na slavnostním večeru Týdne Facility managementu 2012, který se uskuteční dne 13. listopadu 2012 v Kaiserštejnském paláci, zakoupit charitativní kalendář. Veškerý výtěžek z prodeje bude na závěr večera předán generálnímu řediteli organizace ADRA panu Janu Bártovi. Věříme, že touto akcí přispějeme potřebným a budeme snad motivovat i další k dobročinnosti. Pokud jenom trochu můžete, pomozte humanitární organizaci s námi!

Časopis REALIT v říjnu 2012 zveřejnil dva rozhovory s prezidentem a viceprezidentem naší IFMA. 

Rozhovor na téma Má u nás facility management naději na rozvoj ? poskytl prezident IFMA CZ pan ING. ONDŘEJ šTRUP

"Facility  management (FM) je obor, který se všude v pokrokovém světě bouřlivě rozvíjí. Studie zahraničních univerzit uvádějí, že v oblasti podpůrných služeb se realizuje 5 - 7 % HDP. To již není zanedbatelná složka,m kterou lze ponechat bez hlubšího rozboru a praktického uchopení odborníky."

Celý článek (PDF)

Rozhovor s názvem "Smysluplné věci se dělají mnohem snáze" poskytl viceprezident ING MILAN HAMPL

"Inflace pojmů zasáhla každý obor lidské činnosti. Výjímkou není ani Facility management (FM). Zprvu jednoduše nazýván domovnictvím, s vývojem technologií se postupně stává  poměrně složitým multidisciplionárním oborem, který zahrnuje veškeré podpůrné procesy související s budovami, s jejich obyvateli a procesy, které jsou zde vykonávány."

 Celý článek

Společnost Mediaplanet připravuje k vydání edukační materiál napříč hlavními sektory OUTSOURCINGU. Není to jen další inzertní příloha, kterých vidíte denně na stáncích nepřeberné množství, jedná se o možnost sdělit čtenářům Lidových novin aktuální informace a ukázat se tak po boku asociace IFMA CZ jíž jste členy. Pokud nejste členy IFMA CZ, lze tohoto zviditelnění (a s tou související akční slevy) využít po příslibu pozdějšího členství v asociaci.

Možnosti zviditelnění jsou následující:
- Umístění imageové prezentace pod/vedle článku od IFMA CZ.
- Možnost zveřejnění případové studie + imageové prezentace. Část případové studie (do 2400 znaků) bude uveřejněna v příloze a tato příloha bude odkazovat na naše webové stránky – zde je již možnost prakticky neomezeného počtu znaků v kombinaci s grafy a dalšími materiály, které byste chtěli zveřejnit.

Pojďte se tedy se společností Mediaplanet a asociací IFMA CZ podílet na tvorbě sekce Facility management, jež bude distribuována i na konferenci: TÝDEN FACILITY MANAGEMENTU.

Více informací naleznete v přiloženém dokumentu.

Rádi bychom Vám jménem Moravské vysoké školy Olomouc pozvali na Certifikovaný vzdělávací kurz Facility managementu. Předpokládaný začátek prvního běhu kurzu je naplánován na 24. ledna 2013.

Facility management (FM) je multioborovou disciplínou integrovaného řízení podpůrných služeb každé organizace a jeho zvládnutí je ve stále intenzivnějším konkurenčním prostředí nutnou podmínkou růstu úspěšné firmy či instituce. Moravská vysoká škola Olomouc proto v roce 2013 v rámci svého cíle přispět ke zlepšení podnikatelského prostředí v Olomouckém kraji zahajuje výuku certifikovaného kurzu FM pod odbornou záštitou české pobočky International Facility Management Association.

Účastníci kurzu získají komplexní přehled o přístupu k FM v pojetí normy ČSN EN 15221 přinášející:
- sladění a integraci podpůrných procesů, pracovníků a pracovní prostředí v organizaci,
- možnosti snížení režijních nákladů,
- zvýšení efektivity a uvolnění pracovníků a finančních prostředků na hlavní předmět podnikání.

Přednášky a cvičení povedou zkušení odborníci z praxe společně s vysokoškolskými lektory.
Po absolvování společného základu si můžete vybírat ze široké nabídky rozšiřujících modulů.

Vzdělávací kurz bude probíhat pod záštitou asociace IFMA CZ.

Členové IFMA CZ mají slevu 10 % z ceny kurzovného.

Více informací o vzdělávacím kurzu naleznete v přiloženém letáku.

Předseda vlády České republiky Petra NEČAS přijímá záštitu nad konferencí "Týden Facility managementu 2012", která se bude konat dne 13. listopadu 2012 v Praze.

Oficiální dokument si lze prohlédnout zde:

  Záštita premiéra ČR Petra Nečase

Čtvrtý ročník prestižní výběrové přehlídky nejnovějších trendů a technologií v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb Prague Fire & Security Days 2012 se uskuteční 18. – 22. září 2012 v letňanském výstavním areálu PVA EXPO PRAHA. 

Novinkou je souběžné konání s nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším stavebním veletrhem v ČR – FOR ARCH 2012, které přináší FSDays 2012 nový rozměr a prezentujícím se společnostem nové obchodní příležitosti. Širší cílovou skupinu návštěvníků, především z oborů stavebnictví – projektanti, architekti, stavební společnosti, development ve vztahu ke komplexní ochraně budov a objektů. Významné je i atraktivní umístění FSDays v rámci celého komplexu odborných stavebních veletrhů.

VLOŽIT AKCI DO VAŠEHO OUTLOOK KALENDÁŘE

FSDays svým vystavovatelům v letošním roce přináší jedinečné místo pro business, setkání Veškeré novinky a zajímavosti týkající se FSDays a podrobný program odborných konferencí včetně on-line registrace najdete na www.fsdays.cz.

Více informací také ZDE

Přílohy:
Stahnout tento soubor (Program_Konference_TFM2015_R6.pdf)Harmonogram přednášek[ ]Machová Milena615 kB9 Stažení

Dovoluji si vás upozornit na devátý ročník konference Czech Infrastructure & PPP Forum 2012, který se uskuteční 2. a 3. října 2012 v Praze. Asociace IFMA CZ převzala záštitu nad akcí a nabízí svým členům slevu na vstupném.

Rádi bychom Vás pozvali na konferenci pořádanou odborným portálem www.tzb-info.czs názvemENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOV 2013, která se uskuteční dne 8. listopadu 2012 na Masarykově koleji ČVUT, Thákurova 1, Praha 6.

Rádi bychom Vás pozvali k účasti na úspěšném pětidenním tréninku, který pro Vás nyní připravil Institute for International Research v partnerství s IFMA CZ: „FACILITY MANAGER S CERTIFIKÁTEM IIR“. Trénink se uskuteční ve dnech 3. – 7. prosince 2012 v Tréninkovém centru IIR v Praze.

Dovolujeme si Vás pozvat na diskusní panel Udržitelné budovy - budoucnost v barvě zelené, který se uskuteční dne 18. září 2012 od 9.00 hod. v Malostranské besedě, Malostranské náměstí 21, Praha 1, sál 1. patro.

IFMA CZ vyhlašuje XIII. ročník veřejné neanonymní soutěž FM AWARDS 2013. Cílem soutěže je podpořit nejlepší řešení a seznámit nejširší odbornou veřejnost s významnými projekty a osobnostmi v oboru Facility managementu.

Soutěž FM AWARDS 2013 je pro letošní rok vyhlášena pro kategorie:

 • Projekt roku 2013
 • Osobnost roku 2013
 • Studentská práce 2013
 • Odborná práce roku 2013

Podmínky a požadavky pro účast v soutěži:

Projekt roku 2013

Do soutěže mohou být přihlášeny projekty realizované v období od 1. září 2012 do 31. srpna 2013 nebo jejichž výstupy jsou hodnotitelné v tomto období. Do této kategorie může podat přihlášku fyzická nebo právnická osoba, která se podílela na realizaci, a která zdokumentuje zrealizované dílo.

Podmínkou účasti v této kategorii je podání přihlášky, zaslání anotace a prezentace projektu před odbornou porotou v délce trvání cca 15 min. Odborná porota bude posuzovat jednotlivé projekty zejména podle těchto kritérií:

 • dlouhodobý přínos projektu
 • efektivita a racionalita projektu
 • výjimečnost a originalita projektu

Osobnost roku 2013

Do kategorie osobnost roku může podat přihlášku každá fyzická osoba, která shromáždí veškeré potřebné podklady a získá souhlas s uveřejněním osobních údajů od navrhované osobnosti. Každá fyzická osoba může podat nominaci pouze na jednu osobnost. Povinnou přílohou přihlášky je profesní životopis nominované osobnosti v rozsahu 1x A4 doplněný o odkazy na další zdroje informací o nominované osobnosti. Odborná porota se nebude osobně setkávat s nominovanými osobnostmi.

Studentská práce roku 2013

Do kategorie studentská práce může podat přihlášku student VOŠ nebo vysoké školy, který dokončil školní práci zabývající se problematikou Facility managementu a který tuto práci prezentoval v rámci svých školních aktivit a byla dokončena ve školním roce 2012-2013.

Soutěž v této kategorii je omezena:

 • věkem 28 let (dovršeným v roce konání soutěže)
 • současně je podmínkou účasti studium nebo ukončení řádného bakalářského nebo magisterského stupně na VOŠ nebo vysoké škole (vyloučeny jsou doktorandské a vědecké stupně)

V kategorii studentská práce bude odborná porota posuzovat jednotlivé práce zejména podle těchto kriterií:

 • originalita pohledu na zvolenou problematiku
 • předpoklady pro konkrétní uplatnění práce

Požadavky pro účast v soutěži jsou podání přihlášky, zaslání anotace, prezentace práce před odbornou porotou v délce trvání cca 15 min a vypracovaný poster ve formátu A1 odevzdaný u ústní prezentace.

Odborná práce roku 2013

Tato kategorie je směřována na vědecky a odborně fundované projekty nebo studie, které přinášejí inovační prvky do Facility managementu. Pořadatelé předpokládají, že v této kategorii se zúčastní předně doktorandi a vědečtí pracovníci bez omezení věku a dále projekty, které svým charakterem vybočují z kategorie Projekt roku (zejména dlouhodobou koncepčností, netradičním vnímáním oboru atd.).

Podmínkou účasti v této kategorii je podání přihlášky, zaslání anotace a prezentace práce před odbornou porotou v délce trvání cca 15 min.

Prezident: Milan Hampl


Viceprezident: Petr Neděla


Pokladník: Martin Kaleta


Tajemník: Petra Gütterová


Člen představenstva: Vladimír Peter


Člen představenstva: Vladimír Svoboda

 

Člen představenstva: 

 

STUDENTSKÁ SOUTĚŽ PRO TFM 2012.

Součástí letošního Týdne FM v listopadu 2012 bude i studentská soutěž FM AWARDS 2012. 

Následující zpráva  je určena pro představitele všech škol, na nichž probíhají nějaké formy výuky FM anebo příbuzných oborů. 

Let us to invite all students of FM from CEE region to present their projects, diploma works, etc. as a part of IFMA.CZ 2012 AWARD. More details you can obtain from attached file, which could be used as athe application to this game. 

 Stažení PDF STÁHNOUT/DOWNLOAD  

 

Ve dnech 22. - 24. 5. 2013 bude v Praze uspořádána Evropská Konference Facility Managementu EFMC 2013. Tuto konferenci pořádá Evropská asociace Facility managementu EuroFM a světová asociace Facility manažerů IFMA. Hostiteli bude místní pobočka IFMA CZ a Slovenská asociace Facility managementu SAFM. Letošní EFMC 2012 se pořádá v Kodani. Věříme, že náš pražský kongres naváže na vysokou kvalitu těchto konferencí.

Více na www.efmc-conference.com

Ing. Ondřej Štrup (Místopředseda EuroFM a President IFMA CZ)

Publikujte na TZB-info.cz!

Redakce TZB-info dává prostor studentům pro první veřejnou publikaci projektu s heslem Ukaž i odborníkům v praxi co umíš.
Každý projekt má šanci na uveřejnění a ostatní zajímá.

Kathy O. Roper,
CFM, MCR, LEED AP, IFMA Fellow, předsedkyně představenstva  

Nové technologie a miniaturizace snímačů a jiných zařízení přináší velké změny ve způsobu, jakým nám budovy zpětně poskytují informace, takže už se tolik nespoléháme na fyzické kontroly či hlášení závad.

Před více než 2500 lety filozof Hérakleitos řekl: „Nic není věčné, jen změna.“ Tato mantra platí i dnes. Zřejmě významnější, než většina profesionálů z odvětví facility managementu připouští, je dynamické působení nových technologií, které mění facility management a jeho hodnotu pro organizace, které podporujeme.

(IFMA Benchmarks Exchange)

Porovnejte si výkonové ukazatele Vašich budov s jinými organizacemi využitím výměny benchmarků IFMA BEX.

Okamžité online porovnání umožní rychle určit, na které náklady je třeba se zaměřit.

RSS (Rich Site Summary) je rodinou XML formátů určených ke čtení novinek na webových serverech. Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu přihlásit se k odběru novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). O všech změnách pak můžete být informováni bez Vaší iniciativy v návštěvě serveru a o všech novinkách pak můžete být informování např. prostřednictvím e-mailového klienta, např. MS Outlooku anebo nějaké čtečky formátu RSS.

Dne 8. listopadu 2011 byly v rámci akce Týden Facility managementu 2011 udělovány prestižní ceny FM Awards 2011 v katerogorii projekt roku, osobnost roku, studentská práce a mimořádná cena poroty.

V letošním roce byly nominovány na prestižní ceny FM Awards 2012 následující projekty, osobnosti a studentské práce.

Příznivá zpráva přichází z ústředí naší asociace. Počet členů naší organizace dosáhl významného milníku - 20000. člena. 

více na  

Soutěž FM AWARDS 2011 je vyhlášena

Česká pobočka mezinárodní asociace facility manažerů IFMA CZ vyhlašuje 11.ročník veřejné neanonymní soutěže FM AWARDS 2011. Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním večeru akce TÝDEN FACILITY MANAGEMENTU V PRAZE 2011. Jako každoročně byly vyhlášeny tyto kategorie soutěže:

 • Projekt roku 2011 v oboru FM

A

Area management (řízení ploch) – správa určení, zatřídění a využití jednotlivých ploch nemovitostí. Nedílnou součástí je přesná adresace všech nákladových položek vztažených vždy na konkrétní plochy.

B

BCP - Business continuity planing.

Benchmarking - metoda soustavného a systematického srovnávání firemních produktů, služeb či pracovního chování a to buď s kolegy (interní BM) nebo s konkurencí (konkurenční BM), nebo s nejlepšími firmami v zajišťování nějakého procesu (funkcionální BM). Důraz je kladen na srovnávání s nejlepšími.

Building line technology - liniové technologické vybavení staveb (sanita, elektro, plyn, slaboproud, …).

Building technology - technologické vybavení staveb.

C

Cable management (správa kabeláže) – přehled všech elektrických vodičů (elektro, počítačové sítě, telefonní rozvody, atd.), jejich řídících uzlů a koncovek.

CAFM - programový systém pro správu podpůrných procesů založený na grafickém znázornění správy prostor (CAD), vybavený silnou databázovou informační podporou. Cílem užíváním CAFM systému je zefektivnit podpůrné provozy, přesně adresovat nákladové položky a vytvářet informační bázi pro rychlé rozhodování managementu společnosti.

CFM (titul Certificated Facility Manager) - je udělován asociací IFMA, držitel titulu musí složit náročnou dvoudenní zkoušku, která prověří nejen jeho znalosti v oboru, ale i praktické zkušenosti, které lze načerpat pouze provozováním praxe a okamžitý úsudek při řešení modelových situací.

CIFM (Computer integrated facility management) – softwarová aplikace zahrnující komplexní řešení definované Integrovaným plánováním. Toto řešení zohledňuje celý proces včetně procesů hlavního předmětu podnikání (Core business).

31. 3. 2011 od 17,00 hodin proběhla v budově Microsoft, Vyskočilova 1461/2 a, Praha 4 valná hromada IFMA CZ  za účelem volby nového složení představenstva  asociace pro příští dva roky.  

Na valné hromadě byla na doporučení členů stávajícího představenstva donominována na  kandidátku Petra Gütterová, která bude mít v gesci PR a marketing.

Výsledky FM AWARDS po rozkliknutí...

...
 

CENA 2004 CZ IFMA KATEGORIE OSOBNOST ROKU V OBLASTI FM

V rámci TFM 2006 proběhlo též udílení ocenění FM AWARDS 2006. Byly uděleny ceny v kategoriích Projekt roku 2006, Osobnost roku 2006 a Zvláštní cena IFMA CZ 2006 v oblasti facility managementu.

Ve čtvrtek 31.3.2011 od 17:00 hodin proběhla v budově Microsoft, Vyskočilova 1461/2 a, Praha 4 valná hromada IFMA CZ  za účelem volby nového složení představenstva  asociace pro příští dva roky. 

 

Na valné hromadě byla na doporučení členů stávajícího představenstva donominována na  kandidátku Petra Gütterová, která bude mít v gesci PR a marketing.

 

Dále bylo představenstvo zvoleno ve složení tak, jak bylo původně nominováno:

 

Prezident: Ondřej Štrup
Viceprezident: Milan Hampl
Pokladník: Dan Krupanský
Tejemník: Klára Vincentová
Člen představenstva: Jan Talášek
Člen představenstva: Jiří Porteš
Členka představenstva: Petra Gütterová

 

 

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Silver

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

út čen 05, 2018 @10:00 - 02:00AM
4. konference BIM 2018
st čen 06, 2018 @10:00 - 02:00AM
4. konference BIM 2018
st čen 13, 2018 @14:00 -
9. setkání Sekce FM klientů

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.