Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Základem komunikace se na TFM stane aplikace MYIA. 

Mobilní aplikace MYIA umožní komunikaci mezi návštěvníky, představenstvem a přednášejícími. Aplikaci můžete nainstalovat z Obchod Play pro platrformu Androit a iTunes pro platformu IOs. Pro platformu Windows 10 z Microsoft Store.

Po instalaci můžete k připojení na naši událost TFM 2017 použít následující QR kód.

QR kód pro přístup k WiFiPřečtěte programem pro čtení QR kódů

QR kód pro přístup k MYIA Event Link QR Code Konference Týden FM 2017.

Seznámíte-li se s použitím aplikace před konferencí,

bude to k dobru pro všechny strany

QR kód pro WiFi vavruska qrcode

 S pomocí tohoto kódu si zajistíte připojení k WiFi..

Stačí jej přečíst čtečkou v mobilním zařízení. 

 

Budete-li chtít aplikaci použít ze svého notebooku či tabletu, využijte následujícího odkazu: 

https://myia.events/open/place?token=0f3c2e3e-2335-45cb-94fc-960b2133cf0btkn

 

 

Vážení členové a přátelé IFMA CZ,

dovolte mi, abychom Vás pozvali na listopadová posezení v Praze a Brně. Budou to závěrečná setkání v tomto roce, protože poslední týden v prosinci jistě budete mít docela jiné zájmy a starosti. Pokud Vám to čas dovolí, rádi se s Vámi uvidíme na

"Snídani IFMA CZ" - ve středu 30. listopadu 2016 od 8,00 do 10,00 hodin v Café Louvre, Národní třída 22, Praha 1 (nekuřácká část vlevo)

  a

"Brněnském podvečeru IFMA CZ" - ve čtvrtek 1. prosince 2016 od 17,00 hodin v centru Brna KOLKOVNA - STOPKOVA PIVNICE (nekuřácký salónek 1. patro), ul. Česká 5, Brno

http://www.kolkovna.cz/en/stopkova-plzenska-pivnice-16

Obě akce jsou volně přístupné i pro nečleny.

JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI!

 

Letošní XVI. Týden Facility Managementu v obrázcích


 

 

Video z TFM 2015

Konference týden Facility managementu "Přidaná hodnota FM" - Hotel Ambassador - Zlatá Husa

 

Slavnostní večer s udělováním cen FM Awards 2015 - Kaiserštejnský palác, Malostranské nám. 23

Momentky z letošního TFM.

Upozorňujeme, že kanál IFMACZ na youtube.com obsahuje reportáž z letošního Týdne FM 2014. Reportáž je zprostředkována v zápatí stránky, zde v Youtube Galerii, užijte si.

Fotografie z TFM jsou k dispozici na http://www.ifma.cz/index.php/fotogalerie 

Všechny přednášky jsou k dispozici na http://www.ifma.cz/index.php/prezentace-ke-stazeni 

K přístupu na tuto stránku, je nutné Vaše přihlášení. Všichni návštěvníci TFM by měli být registrováni k tomuto přístupu. Z levého menu je možné znovu nastavit heslo, v případě, že jste ho zapomněli.

V rámci již XIV. ročníku akce Týden facility managementu 2014 konaném ve dnech 10. – 14. listopadu 2014 byly tradičně na slavnostním večeru dne 11. listopadu 2014 konaném v Kongresovém centru U Hájků v Praze udělovány prestižní ceny FM Awards 2014 v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku, osobnost roku a mimořádná cena Představenstva IFMA CZ.

Více na http://www.ifma.cz/index.php/vyherci-fm-award-2014

V rámci již XIV. ročníku akce Týden facility managementu 2014 konaném ve dnech 10. – 14. listopadu 2014 byly tradičně na slavnostním večeru dne 11. listopadu 2014 konaném v Kongresovém centru U Hájků v Praze udělovány prestižní ceny FM Awards 2014 v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku, osobnost roku a mimořádná cena Představenstva IFMA CZ.

 

PROJEKT ROKU

-    Sdružení di5-IKA, di5 architekti a inženýři s.r.o. a IKA DATA spol. s r.o. za projekt „Koncepce nasazení BIM pro ČSOB“

ČSOB chce vedle svého sídla NHQ v Radlicích postavit novou budovu, zatím nazývanou SHQ. Výstavba této budovy, včetně fází užívacích, bude využívat metodiky BIM. K ověření metodiky BIM a použití modelu, jako zdroje dat pro CAFM systém je použito vytvoření BIM modelu existující budovy NHQ a její import do Archibusu. Zkušenosti z tvorby koncepce a praktického využití dat v modelu a synchronizace dat BIM s CAFM jsou součástí tohoto projektu.

Cenu přebírali Ing. Jana Poláčková ze společnosti ČSOB a.s., Ing. Milan Hampl ze společnosti IKA DATA, spol. s r.o. a Tomáš Minka ze společnosti di5 architekti a inženýři s.r.o.
Cenu předávala paní Ing. arch. Martina Studničková, Barrandov studio, a. s., Praha - členka odborné poroty FM Awards 2014

 

STUDENTSKÁ PRÁCE ROKU

-    Bc. Kateřina Petrláková, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava – za práci „Technická správa města v rámci Facility managementu“

Bakalářská práce se zaměřuje na problematiku správy veřejných pohřebišť, která spadají do technické správy měst. S využitím Facility managementu se tato správa může výrazně zkvalitnit a optimalizovat své náklady. Práce tedy rekapituluje pojem Facility management v souvislosti s využitím v technické správě měst. Dále je v práci přiblížena legislativa vztahující se k obcím a jejich financování. Protože oblast technické správy města je poměrně široký pojem, práce se snaží alespoň shrnout vše, co do ní náleží. Předmětem bakalářské práce je především ukázat na konkrétním případě veřejného pohřebiště na malém městě, jak funguje jeho správa, a navrhnout její zlepšení.

Cenu předávala paní Mgr. Jana Hrubá - Embassy of Canada Praha – členka odborné poroty FM Awards 2014

 

ODBORNÁ PRÁCE ROKU

-    Ing. Zuzana Holubová, Ph.D. – za práci „Model Auditu Facility Managementu“

Disertační práce se zabývá problematikou auditu FM. Navrhuje „model Facility Management Auditu (FMA)“, který by měl představovat trhu postrádaný nástroj pro hodnocení efektivity FM. Těžištěm práce je nastavení a vytvoření modelu FMA. Nastavení modelu FMA obsahuje definice předmětu auditu a hodnotících kritérií auditu. Na základě nastavení modelu je vytvořen model FMA, pro který jsou definovány obecné požadavky na provádění auditu, a poté je popsán samotný model FMA, jež zahrnuje 13 částí.

Cenu předával pan Ing. Roman Musil, Ph.D. - ČVUT, fakulta stavební – předseda odborné poroty FM Awards 2014

 

OSOBNOST ROKU

-    Ing. Lenka Černošková z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje

Nominantka se zasadila o realizaci významné SW podpory procesů FM v podmínkách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Její práce na poli zavedení Facility managementu do činnosti krajské samosprávy je věcí nevídanou a ojedinělou!

Cenu předával pan Ron van der Weerd, chairman EuroFM

 

MIMOŘÁDNÁ CENA PŘEDSTAVENSTVA ASOCIACE IFMA CZ

-    doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU Bratislava a prezidentka SAFM (Slovenské asociace facility managementu)

Představenstvo asociace IFMA CZ ocenilo její dlouholetou, odbornou a lektorskou činnost ve Facility managementu a to nejenom na Slovensku.

Cenu předávala paní Petra Gütterová, členka Představenstva IFMA CZ

 

Odborná porota rozhodovala ve složení:
Předseda poroty:  Ing. Roman MUSIL, Ph.D. - ČVUT, fakulta stavební

Členové poroty:     Mgr. Jana HRUBÁ - Embassy of Canada Praha
                                 Ing. arch. Martina STUDNIČKOVÁ - Barrandov studio, a. s., Praha
                                 Ing. Monika CALLEROVÁ, MBA - Generali PPF Holding B.V., Praha
                                 Ing. Michal NEČAS - CIMEX INVEST, s. r. o., Praha

 

IFMA CZ také děkuje za výborné zorganizování letošního ročníku prestižní soutěže FM Awards 2014 panu Ing. Romanu Baloghovi, který je členem Představenstva IFMA CZ.

IFMA CZ všem výhercům blahopřeje!

 

Anotace všech nominovaných naleznete na http://www.ifma.cz/index.php/nominace

{gallery}TFM2014_fmawards{/gallery}

Vážení přátelé IFMA CZ,

Vy, kteří jste z Brna a jeho okolí, nebo třeba budete mít zrovna cestu, jste srdečně zváni na „Brněnský IFMA podvečer“ – tentokrát v pátek 28. 11. 2014 od 17:00 hodin opět ve vinárně Vincafé Jean Paul na ulici Vrchlického Sad 3 v Brně.

Těšíme se s Vámi na vážné i nevážné povídání z oblasti FM, ale třeba i na docela jiné téma, přijďte posedět.

Vážení členové a přátelé našeho profesního spolku,

dovolujeme si Vás pozvat na tradiční snídani IFMA CZ, a to ve středu 26. 11. 2014 od 8,00 do 10,00 hodin v Café Louvre, Národní třída 22, Praha 1 (nekuřácká část vlevo).

Je to první snídaně po TFM, tak určitě bude o čem povídat. Přijďte se podělit o své dojmy i Vy.

Jste srdečně zváni!

Přístup k přednáškám TFM 2014.

Vzhledem k dotazům, sdělujeme, že přístup k prezentacím z letošního TFM je zcela v souladu s návodem, který jste obdrželi na konferenci. Prezentace jsou určeny pouze osobám, které mají na http://www.ifma.cz přístup. Pro účastníky konference, kteří by měli také znát své přístupové údaje, je ke zjednodušení používáno sdílené jméno a heslo, které jste obdrželi na konferenci. Pakliže jste jej ztratili, zapomněli, nezbude, než kontaktovat naši administrativu, která Vám, v případě, že jste byli účastníky konference, přístupové údaje odešle znovu na Vaši registrovanou e-mailovou adresu. 

V případě, že přístupovými údaji disponujete, můžete použít následujícího odkazu: http://www.ifma.cz/index.php/prezentace-ke-stazeni 

IFMA.CZ

TISKOVÁ ZPRÁVA - Průzkum asociace IFMA CZ: Ministerstva mohou dosáhnout až stamilionových úspor, s penězi nakládají nehospodárně


Praha 12. listopadu 2014: Ministerstva zdaleka nefungují jako moderní firmy, ročně utrácejí stamiliony korun zcela neefektivně. Průzkum české pobočky mezinárodní asociace facility manažerů IFMA CZ totiž odhalil, že ministerstva dostatečně nesledují kvalitu služeb, nemají jednotnou metodiku pro outsourcing a nevyužívají moderní postupy pro správu, provoz budov a majetku a zajištění podpůrných služeb pro úřad a zaměstnance.

Ministerstvo průmyslu a obchodu udělilo záštitu nad XIV. ročníkem prestižní akce Týden Facility managementu 2014, která se koná ve dnech 11. - 14. listopadu 2014 v Praze. Organizátorem akce je asociace IFMA CZ.

Ministerstvo průmyslu a obchodu se udělením záštity připojilo k Ministersvu pro místní rozvoj a Magistrátu hl. m. Prahy. Jsme velice potěšeni, že jsme získali záštitu těchto institucí, a že se zájem o facility management každoročně zvyšuje.

Fotogalerii XIII. ročníku prestižní akce Týden Facility managementu 2013, která se konala ve dnech 11. - 15.11.2013 naleznete ZDE.

IFMA CZ  udělila již tradičně na slavnostním večeru akce Týden Facility managementu 2013 dne 12. listopadu 2013 v Rezidenci primátora hl. m. Prahy, prestižní ceny FM Awards 2013 v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku a osobnost roku.

Rádi bychom pozvali členy asociace IFMA CZ i všechny zájemce o obor facility management k posezení u ranní kávy, které se uskuteční ve středu 27.11.2013 od 8.00 hod. v Café Louvre - nekuřácký salónek, Národní třída 22, Praha 1, www.cafelouvre.cz.

Za představenstvo IFMA CZ se na setkání s Vámi těší Ondřej Štrup, Jan Talášek, Roman Šmíd a Petra Gütterová.

Na webových stránkách asociace IFMA CZ jsou k dispozici prezentace z akce Týdne Facility managementu 2013. V nabídce naleznete prezentace z konference "ENERGETIKA Vize 2020" konané dne 11.11.2013 a konference IFMA CZ "Vize FM 2020" konané dne 12.11.2013.
Prezentace jsou určeny pouze účastníkům akce.

Dovolujeme si Vás již v tomto roce pozvat na 10. ročník mezinárodní Konference bezpečnostního managementu 2014 (KBM2014).

XIII. ročník veřejné neanonymní soutěže FM Awards 2013 vyhlášené asociací IFMA CZ má v letošním roce 4 kategorie: Studentská práce (3 nominace), Osobnost roku (3 nominace), Projekt roku (6 nominací) a Odborná práce roku (2 nominace).

Nominace a krátké anotaci si můžete přečíst zde

- Studentská práce roku
- Osobnost roku
- Projekt roku
- Odborná práce roku

Vítěze jednotlivých kategorii vyhlásí asociace IFMA CZ dne 12. listopadu 2013 na slavnostním večeru v Rezidenci primátora hl. m. Prahy.

Název projektu: Aplikovaný Facility management při zahájení provozu objektu Karolina Shopping Center

Projekt přihlašuje firma: AB Facility a.s.

Anotace:  V rámci projektu byl aplikován nový model služeb s cílem dosáhnout vysoké úrovně kvality při uvedení extrémně náročného objektu z fáze stavební/realizační do fáze provozní. Byly proto definovány nové procesy, které následně prošly implementací a finální analýzou. Ta prokázala vysokou úspěšnost ve všech ohledech, především pak v oblasti energetiky a ekonomiky.

 

Název projektu: FMB2012 – Facility management benchmarking 2012

Projekt přihlašuje firma: Alstanet, s.r.o. a A.T.Kearney

Anotace: Provedení benchmarkingové studie v oblasti space managementu a provozních nákladů administrativní budovy a pobočkové sítě se zaměřením na energie, údržbu, úklid, bezpečnost, hospitality a nájemné. Zařazen byl i autoprovoz s cílením na míru využití vozidel a nákladů na jejich pořízení, provoz, PHM a parkování. Jednalo se o porovnání v rámci uzavřené skupiny s identifikací cílů pro zlepšení a potenciálu úspory.

 

Název projektu: Optimalizace daně z nemovitosti prostřednictvím GIS v ČEZ a.s. Divize výroba

Projekt přihlašuje firma: CAD Studio a.s.

Anotace: ČEZ a.s. Divize výroba využívá GIS řešení od firmy CAD Studio pro evidenci a správu majetku v rámci všech svých elektráren. Automatickou analýzou nad daty GIS a podklady RÚIAN a ISKN se provádí generování podkladů pro přiznání daně z nemovitosti, čímž je každoročně dosahováno významné úspory.

 

Název projektu: Energetický audit Aquapalace Praha v Čestlicích

Projekt přihlašuje firma: IKA BUILDOG s.r.o.

Anotace: Populární areál AQUAPALACE PRAHA v Čestlicích byl otevřen pro veřejnost v polovině roku 2008. Ze své podstaty je každý celoročně provozovaný vodní svět náročný na spotřebu energie. A provozovatel se snaží najít maximální možné úspory. Za pět roků provozu bylo provedeno mnoho úsporných provozních opatření ve vytápění a chlazení objektu i ve spotřebě vody. Bylo také získáno velké množství naměřených dat a zkušeností. Specifikem firmy je starost o kvalitu vody, velké objemy prostoru pro řízení a udržování teploty, vlhkosti a kvality vody. Běžně vybavené řídicí systémy, původně vyvinuté pro administrativní budovy v tomto prostředí selhávají.
Na objednávku investora byl firmou IKA BUILDOG s.r.o. zpracován Energetický audit objektu. Cílem bylo nalézt a realizovat další energetické úspory. Tentokrát kombinací moderních řídicích systémů, které by mohly využívat analýz a simulací založených nad prostorovými modely BIM a praktických zkušeností místního facility managera. Energetický audit byl dokončen v září roku 2012. Výstupem auditu je několik kombinací opatření. Část navržených úsporných opatření již provozovatel realizoval a využívá je k plné spokojenosti. Část opatření je ve fázi přípravy investice.

 

Název projektu: Analýza energetických úspor – objekt RWE Limuzská, Praha

Projekt přihlašuje firma: ISS Facility Services, s.r.o.

Anotace: Analýza byla zpracována zejména pro účely zjištění potenciálu možných úspor energie, optimalizace provozu a ekonomického vyhodnocení úsporných opatření. Obsahuje vyhodnocení stavu a funkčnosti předmětných technologií z hlediska splnění normových a legislativních parametrů vnitřního prostředí.

 

Název projektu: Výjimečná pracoviště* od KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL*

Projekt přihlašuje firma: Kimberly-Clark, s.r.o.

Anotace: Projekt VÝJIMEČNÁ PRACOVIŠTĚ* od Kimberly-Clark Professional* se zaměřuje na potřeby svých zákazníků s cílem vytvářet zdravější, bezpečnější a produktivnější pracovní prostředí. VÝJIMEČNÁ PRACOVIŠTĚ* se zakládájí na dvou hlavních oblastech, které pomáhají budovat vzájemnou důvěru a loajalitu.
Projekt Zdravé pracoviště zdůrazňuje základní hygienické návyky s cílem motivovat zaměstnance k prevenci přenosu bakterií na pracovišti i mimo. Zdravější a produktivnější prostředí pomáhá zvyšovat efektivnost zaměstnanců a následně celého podniku.
Projekt efektivní pracoviště nám dovoluje posoudit a zmapovat specifické potřeby a požadavky prostřednictvím vyhodnocení prostor, produktů a procesů pomocí LEAN, tzv. zeštíhlující metody. Díky tomu můžeme pomoci podnikům dlouhodobě optimalizovat náklady a zvýšit výkonnost společnosti.

Název odborné práce: Facility management v technické správě a údržbě budov

Autoři: doc. Ing. František Kuda, CSc., Ing. Eva Beránková, doc. Ing. Václav Beran, DrSc., doc. Ing. Dana Měšťanová, CSc., Ing. Jiří Karásek, Ph.D., Jan Talášek

Anotace: Publikace má celkem 266 číslovaných stran. Výkon technické správy a údržby budov by měl představovat soustavnou a důslednou péči spojenou se snahou překonat krátkodobá hlediska přístupů k těmto činnostem. Autoři byli vedeni snahou o vytvoření uceleného pohledu na ekonomiku technické správy majetku, a to nejen z hlediska teoretického, ale i praktického. Uvádí a popisuje, jak můžeme přístup facility managementu uplatnit v technické správě a údržbě. Pozornost klade zejména na tvrdé činnosti a uvádí způsoby, nástroje a postupy, kterými lze objekt efektivně provozovat. Provozní dokumentace, energetické aspekty, softwarové nástroje, pasportizace, udržitelný rozvoj a jiná zajímavá témata související s technickou správou a údržbou obsahuje tato publikace.

Název odborné práce: Facility management na portálu TZB–info.cz
www.tzb-info.cz/facility-management

Přihlašovatel: Topinfo s.r.o, portál TZB-info

Anotace: 13 let historie nezávislého portálu TZB-info přineslo velmi široké penzum odborných informací ze stavebnictví, úspor energií a technického zařízení budov včetně znalostní databáze z oboru údržby a správy budov. Ty se staly odrazovým můstkem pro nový obor portálu TZB-info Facility management. Denně jsou doplňovány o aktuální informace z oboru a rozšiřovány o recenzované články k jednotlivým oblastem zájmů oboru FM.
Cílem oboru FM na TZB-info je informační základna s provázáním informací tak, aby poskytoval možnosti profesního růstu pro pracovníky v oboru a zároveň byl praktickou pomůckou pro investory a majitele nemovitostí s informacemi co jim obor FM může nabídnout, v čem je pro ně prospěšný a na koho se mohou obrátit.

Jméno, příjmení a titul nominované osobnosti: Doc. Ing. Daniel Macek, Ph.D.

Pozice ve společnosti / funkce: docent
Společnost: Fakulta stavební, ČVUT v Praze

Anotace: Doc. Ing. Daniel Macek, Ph.D. je představitelem vědy a výzkumu, který se uplatnil v praxi. Aplikace Buildpass pro obnovu a údržbu objektů doplnila mezeru na trhu v oblasti Facility Managementu. Dalšími přínosy pro rozvoj a propagaci FM je jeho rozsáhlá přednášková činnost na různých vysokých školách, rekvalifikačních kurzech a seminářích.


Jméno, příjmení a titul nominované osobnosti: Ing. Jana Poláčková

Pozice ve společnosti / funkce: Výkonná manažerka útvaru Provozní služby, zodpovědná za rozvoj FM v ČSOB a.s.
Společnost: ČSOB, a.s.

Anotace: Jana Poláčková je význačnou představitelkou manažera FM v bankovním světě. Tento svět je charakteristický nejenom význačnými komerčními administrativními budovami, ale také firemní kulturou a ustálenými firemními procesy s malou fluktuací. Postavení FM, jako nástroje pro řízení podpůrných procesů v prostředí finanční instituce by bylo stále popelkou, bez takových osobností. Jejími hlavními obory zájmu jsou systémový přístup, efektivita, reinženýring a přeuspořádání firemních procesů, prosazování CAFM systémů a BIM metodiky. Svou činností v ČSOB, Komerční bance a opět v ČSOB prokázala své osobní nasazení zejména při integraci a nasazování CAFM Archibus a jeho integraci se systémem SAP/REM.

Jméno osobnosti:    doc. Ing. Pavel Svoboda, CSc.

Pozice ve společnosti / funkce:    vedoucí katedry Technologie staveb
Společnost:    ČVUT v Praze, Fakulta stavební

Anotace: Doc. Ing. Pavel Svoboda, CSc. je osobností, která přes svoji šíři záběru, tj. přes technologie výstavbových procesů, včetně BOZP ve stavebnictví a údržbě, lze považovat za osobnost, která si našla své místo v oblasti FM, které FM ze své pozice i v přípravě staveb významně prosazuje, vzhledem k významným dopadům na provoz a ekonomii jejich užívání a tím svým dílem pomáhá rozvoji Facility managementu v ČR. Jeho nominaci na Osobnost roku 2013 vnímáme jako minimální poděkování za úsilí, které po celá léta pro náš obor přinášel.

Seminář na téma "Stavební zakázky účeleně a efektivně" se uskuteční dne 28. listopadu 2012 od 9.00 hod. v Kongresovém sále zastupitelstva kraje v budově "B", sídla Kraje Vysočiny, Žižkova 57, Jihlava.

Seminář se koná pod záštitou náměstka hejmana Kraje Vysočiny pana Ing. Libora Joukla.

IFMA CZ děkuje všem partnerům XII. ročníku prestižní akce Týden Facility managementu 2012.
Akce se uskutečníla ve dnech 12. - 16. listopadu 2012 v Praze.

IFMA CZ se letos poprvé rozhodla podpořit mezinárodní humanitární organizaci ADRA, která působí ve více než 120 zemích a letos slaví 20 let své činnosti. Přispět na dobrou věc můžete i Vy. Stačí si na slavnostním večeru Týdne Facility managementu 2012, který se uskuteční dne 13. listopadu 2012 v Kaiserštejnském paláci, zakoupit charitativní kalendář. Veškerý výtěžek z prodeje bude na závěr večera předán generálnímu řediteli organizace ADRA panu Janu Bártovi. Věříme, že touto akcí přispějeme potřebným a budeme snad motivovat i další k dobročinnosti. Pokud jenom trochu můžete, pomozte humanitární organizaci s námi!

Dne 8. listopadu 2011 byly v rámci akce Týden Facility managementu 2011 udělovány prestižní ceny FM Awards 2011 v katerogorii projekt roku, osobnost roku, studentská práce a mimořádná cena poroty.

V letošním roce byly nominovány na prestižní ceny FM Awards 2012 následující projekty, osobnosti a studentské práce.

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.