Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Sdružení FM poskytovatelů. 

Na minulé valné hromadě bylo odsouhlaseno založení sekcí klientů (SFMK) a FM poskytovatelů (SFMP). Sekce FM poskytovatelů se v roce 2015 sešla pouze jednou 19. 3. 2015 na přípravné schůzce v parlamentu ČR. Další schůzky se uskutečnili až v roce 2016, proto v této zprávě za rok 2015 pouze informace o základních výstupech a směřování sekce, které byly uskutečněny před vydáním této zpráva v roce 2016. Sekce se bude zaměřovat zejména na tyto aktivity:

  • Vytvoření Metodiky pro Zákon o zadávání veřejných zakázek a popularizace této metodiky i do komerční sféry.
  • Tvorba obecných ceníků či nástroje na stanovení „obvyklých“ cen
  • Nastavení spolupráce mezi SFMP a SFMK
  • Vzdělávání a popularizace oboru (je třeba intenzivně připravovat další odborníky)
  • Spolupráce s MF, MV, MPO a MMR

Členové sekce SFMP samozřejmě vnímají i další problematiky oboru jakými jsou například vnímání a podpora rozvoje oboru, legislativa a právní prostředí, zavedení jednotných systémů řízení FM do praxe atd.

Pouze pro rekapitulaci základní podmínky členství v SFMP. Členem je automaticky každý člen IFMA CZ, který je zaměstnán, nebo pracuje v oblasti FM poskytovatelů, FM dodavatelů, výrobců a dodavatelů materiálů, prostředků, zařízení a komponentů pro výkon FM služeb a dále v oblasti ICT podpory FM. Mezi členy jsou zařazováni též poradci, kteří se na tomto rozvoji podílí a dále nečleni IFMA CZ (například zaměstnanci IFMA CZ Partnera, nebo společností, které zatím nemají s IFMA CZ žádné vazby) se stejným zaměřením. Ti však nemají hlasovací oprávnění při rozhodování o materiálech, které sekce vydává (mají pouze poradní hlas).

Media WIKI pro FM termíny ve zkušebním provozu

http://wiky.ifma.cz

RN
 
Předseda Dozorčí rady: Robert Nerád

Operation manager service CZ - KONE, a. s.

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IP kopie

Člen: Ivan Puchmeltr

Obchodně technický manažer FMENGIE Services, a. s.

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RV

Člen: Radim Veselý 

projektový manažer - IKA DATA, spol. s r. o.

e-mail: rTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
   
   
   
   
Česká komora realitních kanceláří

 

Česká komora realitních kanceláří

 

Česká rada pro šetrné budovy

 

 

Společnost pro techniku prostředí

 

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

 

CzBIM - sdružení pro rozvoj metodiky BIM v celém životním cyklu budovy.

CZBIM  

 

 

Facility management je ve svém principu starý jak lidstvo samo. V posledních desetiletích je však obvyklé hledat nové kabáty pro zaběhlé činnosti. Na jednu stranu nám to může připadat dětinské, ale pohlédneme-li hlouběji do problematiky, nalezneme mnohé, co jsme dříve „neviděli“, nebo ani vidět nechtěli.

Facility Management je obor, který přímo navazuje na historii vývoje služeb a jednotlivých podpůrných činností. V naší zemi se zajisté budeme ubírat stejnou cestou, jako naši západní sousedé.

Podívejme se proto na tuto historii například ve Skandinávských zemích. Můžeme si ji graficky znázornit včetně výčtu přínosů, které FM v těchto zemích dosud přineslo, tak jak byla prezentována na jednom světovém setkání IFMA.

Nová EU norma ČES EN 15 221, která v květnu 2007 vstupuje do platnosti je velkým odborným i politickým přínosem pro naše facility managery. Předně sjednocuje doposud nejednotnou terminologii a definice, přináší návod, jak připravit smlouvu na dodávku služeb. Její největší přínos je však na odborně politické úrovni. Doposud byl obor facility management vnímámn jako cosi, co je "módním výstřelkem" kterého se drží pár nadšenců. Nová EU norma však staví tento obor na pevný základ, a dává mu potřebnou reputaci.

Norma ČSN EN 15 221 - Facility management se skládá ze dvou částí. ČSN EN 15 221-1 "Facility management - Termíny a definice" a ČSN EN 15221-2 - "Facility management – Průvodce přípravou FM smluv".

  • Soubor ke stažení (ZIP, 1.5MB)

  • Standardy pro použití loga (PDF, 313kB)

Valnou hromadou konanou dne 21. 4. 2016 byly schváleny nové Stanovy IFMA CZ v souladu s novelou OZ - viz příloha

 

Přílohy:
Stahnout tento soubor (Stanovy IFMA CZ 2016.pdf)Stanovy IFMA CZ 2016.pdf[ ]Machová Milena503 kB361 Stažení

     Dne 22.9.2015 proběhlo v historických a reprezentativních prostorech Velvyslanectví Kanady v Praze 6 Dejvicích druhé setkání sekce klientů pod záštitou české pobočky Mezinárodní asociace facility managementu (IFMA). Moderovaná diskuze, předsedou sekce Martinem Kaletou, byla spojená se slavnostním obědem a prohlídkou administrativních a technologických prostor pod vedením facility manažerky areálu velvyslanectví Jany Hrubé. Akce se účastnili zástupci významných investorů (PPF, Cimex), finančních institucí (ČSOB, ČNB, ČP, Generali) a dalších subjektů (IKEA, Barrandov Studio, Univerzita Pardubice, atd.).
     Sekce klientů je obrácenou analogií sekce poskytovatelů vznikající rovněž pod patronátem IFMA. Klient FM je osoba nebo organizace, která je vlastníkem nemovitého majetku, provozovatelem nemovitého majetku nebo významným nájemcem objektu mimo dodavatele služeb facility managementu tak, aby nemohlo dojít ke střetu zájmu. Společným cílem sekce je sdílení know how, key stories, referencí za jednoznačným účelem – zvyšování kvality nakupovaných/interně zajišťovaných služeb podporující produktivitu a efektivitu organizace, a dále zvyšování povědomí o oboru napříč tržním i veřejným segmentem České republiky.
    

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.