Registrační formuláře

Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Vážení členové našeho profesního sdružení,

 

poznamenejte si, prosím, do svých kalendářů termín konání letošní

Valné hromady IFMA CZ a to

úterý 24. 4. 2018 od 14:00 hodin

 

Setkáme se v administrativní budově City West B1 (recepce)

Siemensova 4, Praha 5 - Stodůlky

Přímo u objektu je stanice metra "B" - Stodůlky a zasávka autobusu č. 225 a 130

Parkování je možné kdekoliv volně, nebo v garážích budovy za poplatek 30,- Kč/hod.

 

 

Setkání bude zahájeno prohlídkou budovy, po níž bude následovat pracovní jednání VH.

Kromě standardních bodů programu s informacemi o aktivitách, hospodaření a členské základně  v r. 2017,

bude důležitým bodem volba nových členů do Dozorčí rady na volební období (2018 - 2020).

Dále je na programu informace o dalším rozvoji asociace a novinkách v činnosti IFMA CZ.

 

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI!

citywest render

 

Těší nás, že se do programu konference dostala prezentace našeho partnera společnosti Spaceti, s. r. o.!

Detaily k celému programu najdete na

Stále je možné se přihlásit

Věříme, že pokud Vám to Vaše pracovní vytížení dovolí, budete i Vy účastníky této evropské akce.

WW18 Europe Logo Horizontal 
WWE2018 speaker card
Paul Papadimitriou

 

FM.Training - Your one-stop professional development resource

 VZDĚLÁVÁNÍ IFMA

Jaký by měl být Váš další krok ve vzdělávání v oboru FM?

Navštivte Career Compass, což je volně dostupný nástroj k plánování a rozhodnutí, který typ akreditovaného typu zahraničního vzdělávání by mohl být pro vás tou pravou volbou. 

 

IFMA-RICS Career Compass

Je to rychlé a snadné!
 

  • Prostě jenom odpovíte na pár otázek
  • Okamžitý výsledek Vám doporučí, který program vyvinutý profesionály, Vás přivede k profesnímu úspěchu.
  • No a co dále?


 

 

Připraveni?


Zde je několiík způsobů, jejichž prostřednictvím můžeteb začít svou cestu ke vzdělání v oboru FM ještě dnes. 

IFMA's World Workplace Conference & Expo

 

International Facility Management Association

Prezident IFMA doporučuje členům a všem zájemcům o obor FM. 

Vzdělávací partner IFMA CZ, společnost FM Institute s.r.o. pořádá 19. a 20.3. základní představení dvou nových standardů ISO ve svých kurzech. Účast lze všem jenom doporučit. 

ISO 41001 "Facility management - Systémy řízení - Požadavky s návodem k použití". Tato celosvětová norma sjednocuje systémy řízení správy majetku a podpůrných služeb ve všech typech společností (veřejných i komerčních). Jednodenní kurz seznámí účastníky s celou normou, poukáže na případné drobné odchylky od dosud platné ČSN EN 15221. Tato norma přináší systémový pohled do oblasti řízení společností, která byla zatím vnímána pouze okrajově.

Tato norma je koncipována jako podklad pro auditování systému řízení ve společnostech (obdobně jako ISO 9000, ISO 14000 atd.). Účastníci tohoto kurzu se proto mohou seznámit již dnes s principy, které budou v blízké době uplatňovány ve formě auditu systému řízení podpůrných služeb a správy majetku v jejich společnostech. 

REGISTRACE

ISO 41001 "Facility management - Systémy řízení - Požadavky s návodem k použití" byla dne 3. 3. 2018  oficiálně potvrzena. Tato celosvětová norma sjednocuje systémy řízení správy majetku a podpůrných služeb ve všech typech společností (veřejných i komerčních).

Jednodenní kurz seznámí účastníky s postupem implementace facility managementu v souladu s "ISO 41012 - Facility managemenet - Pokyny pro strategické získávání a vypracování dohod". Tento díl normy řady ISO 41000 pojednává o způsobu optimalizace nebo implementace facility managementu do společností, které se chtějí ucházet o budoucí certifikaci podle ISO 41000. Připravte se již dnes na tuto certifikaci, seznamte se s principy a s případnými potřebami modifikací Vašeho systému řízení podpůrných služeb.

REGISTRACE

World Workplace 2018 se odehraje v květnu v Barceloně. 

 WW18EU Banner 300x250px  ww barca 2018
 Budete očarování a fascinování největší metropolí ležící na břehu Středozemního moře, která v r. 2018 hostí WW. Město se stalo jedním z nejnavštěvova-nějších míst v Evropě, zejména pro svůj neotřelý vkus a životní styl. Se svou vice než 2000 let trvající historií zahrnuje Barcelona stále staré historické po-klady, stejně dobře však hostí ukázky současné ar-chitektury, umění a kultury. Od středověkého centra až k modernistickým ukázkám architektury Antonio Gaudí. Barcelona nabídne vždy něco unikátního k objevování, třeba nezapomenutelné současné budovy v revi-talizovaném přístavu.
World Workplace v Evropě bude zase jednou vy-užívat historického prostředí pro svůj odborný program. “Casa Llotja“ – budova umístěná uvnitř přístavu a bude sloužit jako místo setkávání a jedinečné nastavení pro rozšíření Vašich zkušeností s World Workplace v Evropě.
nos vemos barcelona

 

Přílohy:
Stahnout tento soubor (WW18EU_STD_web.pdf)Pozvanka[Pozvanka]Milan Hampl753 kB215 Stažení
Stahnout tento soubor (WW18EU_STD_webCZ.pdf)Pozvanka ceska[Pozvanka]Milan Hampl530 kB207 Stažení

Světový den FM 2018 - 16. května

 

Tento den má za cíl zvýšit profil FM profesí kdekoliv, kde ovlivňují zdraví, bezpečnost, produktivitu a pohodu lidí využívajících zastavěné prostředí. Od roku 2008 nabízí World FM Day příležitost uznat životně důležitou práci, kterou odborníci v oblasti správy zařízení a facility managementu přispívají k celosvětovému podnikání. Světový den FM se letos koná 16. května a oslavy během celého týdne by měly přispět k lepšímu poznání povolání manažerů, zařízení a lidí, kteří FM praktikují..

Webová stránka: https://globalfm.org/events/world-fm-day-2018/ WORLD FM DAY 2018

Dne 2. 3. 2018 byl oficiálně vyhlášen výsledek hlasování o konečné platnosti celosvětového standardu ISO 41000 "Facility management - Management systems - Requirements with guidance for use". Tato norma je počínaje tímto dnem oficiálně PLATNÁ. Pro hlasovalo 28 P-členů (včetně ČR), 6 členů se zdrželo, nikdo nebyl proti. Za ČR zastupoval v komisi ing. Ondřej Štrup, IFMA Fellow. 

V procesu odsouhlasování a přípravy jsou ještě tři podpůrné díly této normy ISO 41011 "Facility management - Vocabulary", ISO 41012 "Facility management - Guidance on strategic sourcing and the development of agreements" a ISO 41013 "Facility management - Scope, key concepts and benefits". Potěšitelné je, že díl ISO 41012 v převážné části převzal normu EN 15221-2. 

Dalším krokem po přijetí ISO normy je hlasování v CEN o přijetí této normy v 27 zemích EU. Vzhledem k tomu, že na tvorbě této ISO normy se podílejí skoro všichni autoři EN 15221, je téměř jisté, že tato norma bude odsouhlasena i v komisí CEN/TC 348 a tím se stane platnou i na území EU. Již dnes komise CEN/TC 348 má zřízeny pracovní workgoupy, které pracují na harmonizaci EN 15221 s ISO 41000. Je proto pravděpodobné, že v dohledné době dojde i k aktualizacím nyní púlatných EN 15221.

Vzdělávací společnost FM Institute aktuálně zařadila do svého programu dva kurzy, které Vás s touto normou seznámí (registrovat se můžete na http://www.fminstitute.cz/index.php/kurzy/specializovane-kurzy#e-147: 

ISO 41001 - Facility management - NOVINKA 

ISO 41012 - Implementace Facility managementu - NOVINKA

Aktuální nabídku kurzů též naleznete v našem kalendáři.

Vzdělávací platforma IFMA CZ

Představenstvo IFMA CZ se na svém jednání dne 28. 11. 2017 dohodlo, že společnost FM Institute, s.r.o. se stává vzdělávací platformou IFMA CZ. FM Institute již 10 let obhajuje akreditační osvědčení o odbornosti Manažer v oboru Facility management vystavované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (nová akreditace je společnosti přiznána do roku 2021 – číslo MSMT-22875/2017-1/489 ze dne 10. 11. 2017).

IFMA CZ má zájem na tom, aby její členové měli možnost odborného růstu garantovaného patřičnou odborností. Společnost FM Institute nabídla asociaci IFMA CZ, že všichni její členové získávají na každý vyhlášený rekvalifikační kurz počínaje 19. během (od 7. 2. 2018) bonus pro 2 osoby s 20 % slevou

Tato sleva je standardně nabízena za včasné přihlášení (2 měsíce před kurzem), členové IFMA CZ však získávají tento bonus trvale. Formu, jak toto bude technicky realizováno, naleznete na http://www.fminstitute.cz/ v sekci Rekvalifikace.

Věříme, že i tento drobný benefit bude přínosem pro naše členy. Budete-li mít konkrétní dotazy, obraťte se na garanta vzdělávání, pana Ing. Ondřeje Štrupa, IFMA Fellow (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 602 226 403).

Videosekvence pro příznivce FM. 

Zveřejňování videosekvencí pro příznivce FM bude prováděno touto cestou. 

Poz.: Chcete-li video zobrazit na celou obrazovku, volte v prohlížeči tuto volbu. 

 

Ondřej Štrup čestným předsedou. 

Představenstvo IFMA CZ udělilo v rámci jednání Valné hromady v dubnu letošního roku titul Čestného předsedy zakladateli české pobočky IFMA a otci Facility managementu v České republice. Ondřejovi k titulu blahopřejeme a doufáme, že v plném zdraví bude i nadále podporovat činnost naší asociace a řídit sekci FM poskytovatelů.

Jako past-prezident je Ondřej členem Představenstva a my všichni doufáme, že se nám podaří představit, projednat a schválit etický kodex podle amerického vzoru, který je Ondřejovým dílem. 

Milda

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Silver

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.