Registrační formuláře

Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Představenstvo IFMA CZ si dovoluje popřát šťastné a veselé prožití svátků vánočních. 

Hodně zdraví a životních i pracovních úspěchů v roce 2018 se rozumí samo sebou. 

PF2018IFMA

Příští rok se World Workplace odehraje v Barceloně. 

Poslední týden k předložení témat Vašich prezentací World Workplace Europe - Call for Presentations

Vyzýváme všechny členy a zejména partnery k aktivní účasti na této akci Evropské IFMA.  

Budete-li mít jakékoliv dotazy, kotaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Last week the World Workplace Europe - Call for Presentations was send out for WWP Europe.

 

Vzdělávací platforma IFMA CZ

Představenstvo IFMA CZ se na svém jednání dne 28. 11. 2017 dohodlo, že společnost FM Institute, s.r.o. se stává vzdělávací platformou IFMA CZ. FM Institute již 10 let obhajuje akreditační osvědčení o odbornosti Manažer v oboru Facility management vystavované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (nová akreditace je společnosti přiznána do roku 2021 – číslo MSMT-22875/2017-1/489 ze dne 10. 11. 2017).

IFMA CZ má zájem na tom, aby její členové měli možnost odborného růstu garantovaného patřičnou odborností. Společnost FM Institute nabídla asociaci IFMA CZ, že všichni její členové získávají na každý vyhlášený rekvalifikační kurz počínaje 19. během (od 7. 2. 2018) bonus pro 2 osoby s 20 % slevou

Tato sleva je standardně nabízena za včasné přihlášení (2 měsíce před kurzem), členové IFMA CZ však získávají tento bonus trvale. Formu, jak toto bude technicky realizováno, naleznete na http://www.fminstitute.cz/ v sekci Rekvalifikace.

Věříme, že i tento drobný benefit bude přínosem pro naše členy. Budete-li mít konkrétní dotazy, obraťte se na garanta vzdělávání, pana Ing. Ondřeje Štrupa, IFMA Fellow (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 602 226 403).

Chtěli bychom přizvat členy a partnery k účasti na tvorbě obsahu webu IFMA CZ. 

Budete-li mít článek, poznámku či vlastní názor, stačí jejzaslat v podobě PDF souboru a bude zveřejněn v sekci novinky. 

Zaslat článek lze e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Příkladem takových příspěvků jsou Bulletiny společnosti FM Institute zveřejněné v sekci NOVINKY

Nové informace o členství, jejich podmínkách, typech a o organizaci IFMA v Evropě jsou dostupné v sekci ZDROJE

 

Videosekvence pro příznivce FM. 

Zveřejňování videosekvencí pro příznivce FM bude prováděno touto cestou. 

Poz.: Chcete-li video zobrazit na celou obrazovku, volte v prohlížeči tuto volbu. 

 

IFMA ORGANIZOVALA NOVÝ WW V EVROPĚ, TENTOKRÁT VE STOCKHOLMU.

Kdo se této celoevropské akce nemohl zúčastnit, má k dispozici videa o profesi a doporučení Evropského vedení IFMA. 

Obě tyto události jsou dokumentovány videi umístěnými zde

Ondřej Štrup čestným předsedou. 

Představenstvo IFMA CZ udělilo v rámci jednání Valné hromady v dubnu letošního roku titul Čestného předsedy zakladateli české pobočky IFMA a otci Facility managementu v České republice. Ondřejovi k titulu blahopřejeme a doufáme, že v plném zdraví bude i nadále podporovat činnost naší asociace a řídit sekci FM poskytovatelů.

Jako past-prezident je Ondřej členem Představenstva a my všichni doufáme, že se nám podaří představit, projednat a schválit etický kodex podle amerického vzoru, který je Ondřejovým dílem. 

Milda

Česká republika udělala zásadní krok na cestě k digitalizaci nejen stavebnictví

Vláda České republiky na svém zasedání dne 25. září 2017 schválila pod č.j. 918/17 ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem předloženou Koncepci zavádění metody BIM v České republice. Na témže jednání vláda také schválila Akční plán pro Společnost 4.0. Co předložené dokumenty obsahují, co z nich vyplývá?BIM vlada schvaleni

Akční plán pro Společnost 4.0

Akční plán je zastřešujícím dokumentem vlády pro oblast digitální agendy a tzv. Společnosti 4.0. Tento plán formuluje prioritní úkoly, které si vláda stanovuje v kontextu celospolečenských výzev spojených s dopady zavádění digitálních technologií na ekonomiku i společnost. Dopady čtvrté průmyslová revoluce budou mít vliv na všechna odvětví lidské činnosti. Stavebnictví je vnímáno jako důležitý sektor hospodářství, který výrazně přispívá k jeho konkurenceschopnosti a pozitivně ovlivňuje ekonomický i sociální rozvoj celé společnosti.

„Zmiňovaný akční plán pro Společnost 4.0 podtrhuje skutečnost, že se v současnosti nacházíme na prahu čtvrté průmyslové revoluce.“ Říká Petr Vaněk, předseda Odborné rady pro BIM a doplňuje: „Čtvrtá průmyslová revoluce požaduje stavebnictví, které bude naplno využívat všech prostředků nejmodernějších technologií včetně metody Informačního modelování staveb. I proto je Stavebnictví 4.0 jednou z priorit dalšího směřování činnosti Odborné rady pro BIM. “

Koncepce zavádění metody BIM v České republice

Koncepce zavádění metody BIM byla schválena vládou, co z toho vyplývá? „Především je potřeba si uvědomit, že metodu BIM nelze zavést ze dne na den a pro úspěšné zavedení informačního modelování staveb do praxe je potřeba učinit řadu kroků, které mají základní cíl, připravit podmínky pro efektivní používání metody BIM,“ říká místopředseda Odborné rady pro BIM Jaroslav Nechyba dále dodává: „I proto schválený dokument pracuje s časovým harmonogramem pro období 2018 – 2021 a 2022 – 2027 a obsahuje na 50 stranách řadu zásadních témat, která budou důležitá pro úspěšné naplnění koncepce zavádění BIM v Česku.“

Mezi hlavními tématy související se zaváděním BIM proto nechybí takové kapitoly, které věnují pozornost požadavkům na vlastnosti stavebních výrobků a stavebních prvků pro tvorbu informačního modelu stavby, BIM ve vztahu k rozpočtům, nákladům a harmonogramu stavby, BIM a Facility Managementu či vazbě BIM na geografické informační systémy (GIS). Dalšími klíčovými tématy při zavádění BIM budou bezesporu také normy a technické standardy, otázky tvorby a vlastnictví datových modelů, autorská práva, významně se BIM dotýká také zadávání veřejných zakázek ve stavebnictví. Neméně důležitý bude také přístup ke vzdělávání. 

Nejzásadnější kapitolou schválené koncepce je plán postupného zavádění BIM v ČR. „Ten kromě návrhu postupu realizace a organizačního zabezpečení předkládá harmonogram doporučených opatření, doporučení změn právních předpisů nutných pro zavedení BIM.“ Říká místopředseda Odborné rady pro BIM Jaroslav Nechyba. „Metoda BIM totiž zásadním způsobem mění zažité modely spolupráce a klade velký důraz na efektivní výměnu informací o stavbě, během celého jejího životního cyklu,“ doplňuje dále Nechyba. Digitalizace stavebnictví a s tím spojené naplňování koncepce zavádění BIM v České republice bude zásadním tématem příštích několika let. „České stavebnictví čeká nyní velká výzva, kdy bude muset během následujících čtyř let projít vzrušujícím obdobím změn a posunout celý sektor stavebnictví významně k jeho digitalizaci, efektivitě a zlepšení komunikace.“ Nás musí těšit, že IFMA CZ se tvorby Koncepce také zúčastnila a že Koncepce artikuluje pohled FM. 

Přílohy:
Stahnout tento soubor (Koncepce-zavadeni-metody-BIM-v-CR (1).pdf)Koncepce BIM[ ]Milan Hampl1072 kB68 Stažení

Zprávy z IFMA HQ, Houston, Texas, USA. Do you have problem, Houston? 

V sídle IFMA centrály v Texaském Houstonu řádí v bouři přeměněný hurikán Harwey, který se jakoby procházel v oblastech jižního Texasu. 

Celkové úhrny srážek za několik málo dní překračují roční úhrny v našich lokalitách 

2300 HARVEY floodingLocator 0831 1024x837

Výsledek nemohl dopadnout jinak, než dopadl, tedy záplavami s 1000 letými vodami. 

Ani na chvíli nepochybuji, že pracovití Texasané, mezi něž patří i početná česká menšina, tyto problémy zvládnou.

World Worplace 2017 se bude v tomto městě konat, nicméně ani trochu nepochybuji, že se téma spojené s tímto klimatickým efektem stane předmětem různých přednášek, atejně jako tomu bylo v roce 2002 v Praze. 

Každopádně IFMA nebyla přímo zasažena a všichni její představitelé jsou OK. 

Zprávy o soucítění a nabídky pomoci můžeme zprostředkovat. Stejně jako příspěvky pomoci. 

Kdo chce vidět stav, odkazujeme na Washoingtom Post https://www.washingtonpost.com/news/post-nation/wp/2017/08/30/harvey-again-makes-landfall-this-time-as-a-tropical-storm-near-cameron-la/?utm_term=.1dc41d95f495

Kdo chce přispět na pomoc obětem, nechť využije služeb Amerického červeného kříže. https://www.redcross.org/donate/hurricane-harvey 

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Silver

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

st led 24, 2018 @08:00 - 10:00AM
Snídaně IFMA CZ
čt led 25, 2018 @17:00 -
Brněnský podvečer IFMA CZ
st úno 28, 2018 @09:00 - 02:00PM
Seminář "Jste v obraze? … legislativa, normy, technická řešení a voda"

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.