Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

1.    ATALIAN ENERGY SOLUTION, přihlašuje ATALIAN CZ s. r. o.
Projekt Atalian Energy solutions (dále AES) využívá patentovaný systém úspor energií určený pro kancelářské budovy a obchodní centra. Byl vymyšlen ve Francii. U kancelářských budov se průměrně dosahuje ročních úspor kolem 1,8 Eura na 1 m2 a u obchodních center kolem 2,4 Eur na 1 m2. Tento patentovaný systém se připojuje na stávající BMS budovy. Ke správnému fungování jednotlivých zařízení využívá informací o počasí, o obsazenosti budovy a o cenách energií. Díky optimálnímu nastavení zařízení (topení, chlazení, ohřev vody, apod.) pak dochází k úsporám energií s tím, že komfort nájemníků zůstává nezměněn. Úspory energií jsou vyčísleny na základě informací z faktur za energie za poslední 2-3 roky a na základě seznamu technických zařízení a jejich výkonu. Pro instalaci systému je třeba provést nezbytné úpravy. Příprava a instalace systému trvá 6 měsíců. Návratnost investic se pohybuje mezi 1 - 3 roky. Úspory smluvně garantujeme, což znamená, že pokud by smluvní výše úspor nebylo dosaženo (doposud k takové situace nedošlo), uhradíme zákazníkovi rozdíl mezi částkou dosažených úspor  a částkou uvedenou ve smlouvě. Majitel budovy tedy nic neriskuje.


2.    Ventilace budovy řízená spotřebou energie ve výrobě, přihlašuje Bosch Diesel s.r.o.
Cílem projektu je efektivní využití energie, její spotřeba ve správnou dobu a na správném místě. Princip spočívá v přímém řízení intenzity ventilace samotnou výrobou. Měřená spotřeba elektrické energie výrobní haly je vstupní informací pro ovládání jejího větrání.  V jednoduchosti to znamená: pokud nevyrábím, neznečišťuji ovzduší haly a mohu tedy snížit intenzitu větrání. Systém zaručuje efektivní využití energie, bezobslužný provoz, snížení nákladů na provoz ventilace a stabilní zajištění kvality ovzduší.


3.    Energetický management hypermarketu, přihlašuje Domat Control System s.r.o.
Ve snaze o snižování provozních nákladů byla domluvena mezi společností Domat Control System a SPAR spolupráce na vývoji energetického managementu obchodních center Interspar. Energetický auditor vybral dva zkušební objekty a navrhl úsporná opatření, která Domat implementoval. Dosažené úspory spotřeby energií dosáhly 32,5 %, a to pouze za pomoci úprav softwaru pro systém řízení budovy.

4.    Facility management v praxi organizace, přihlašuje Jan Talášek
Po zavedení CAFM systému v podmínkách KU MSK bylo třeba proškolit vybrané pracovníky krajského úřadu i příspěvkových organizací MSK v celkovém počtu téměř 700 osob! Realizací byla pověřena příspěvková organizace MSK - Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, která již pilotně ověřovala vzdělávací programy vč. výukových materiálů v projektu OPVK „Facility management v efektivní organizaci“ Ta projekt realizovala a celkem 691 osob prošlo vzdělávacím programem (61 proškoleno v projektu OVPK, 630 ve vzdělávání PO MSK). Pojem Facility management tak většina slyšela poprvé a proškolení osob vedlo nejen k zavedení moderních forem řízení podpůrných procesů při správě nemovitostního majetku MSK, ale především k významné propagaci FM, která se stala inspirací pro další krajské úřady a krajskou samosprávu v České republice.


5.    Centrála KB Stodůlky, přihlašuje Komerční banka, a.s.
Centrála KB Stodůlky je moderní a ekologická budova, která využívá technologii inteligentního řešení od společnosti Schneider Electric. Budova o rozloze 17 000 m2 vznikla v rámci nově budované městské čtvrti CITY WEST a je postavena v souladu s kritérii šetrného stavění. Důraz je kladen i na úsporný provoz. Ten zajišťuje inteligentní systém regulace, který řídí spotřebu energie v budově, ovládání žaluzií, rolet, atd. Budova získala zelený certifikát BREEAM s hodnocením Very Good.


6.    Koncepce nasazení BIM pro ČSOB, přihlašuje Sdružení di5-IKA, di5 architekti a inženýři s.r.o.a IKA DATA spol. s r.o.
ČSOB chce vedle svého sídla - NHQ v Radlicích postavit novou budovu, zatím nazývanou SHQ. Výstavba této budovy včetně fází užívacích bude využívat metodiky BIM. K ověření metodiky BIM a použití modelu, jako zdroje dat pro CAFM systém, je použito vytvoření BIM modelu existující budovy NHQ a její import do Archibusu. Zkušenosti z tvorby koncepce a praktického využití dat v modelu a synchronizace dat BIM s CAFM, jsou součástí tohoto projektu.


7.    Florentinum, přihlašuje Penta Investments, s.r.o
Florentinum vzniklo jako nadčasová stavba, která se hrdě hlásí k dědictví evropské kulturní tradice a jejímž hlavním účelem je vytvoření výjimečného prostoru pro ty nejlepší obchodníky, kteří toto řemeslo dokáží povznést na uměleckou úroveň. Budova získala nejvyšší zelenou certifikaci LEED Platinum. Je držitelem prestižního mezinárodního ocenění Central & Eastern European Real Estate Quality Awards za nejlepší kancelářský projekt roku 2014. Tento projekt v rámci facility managementu představuje cíl pro úsporu nákladů a prodloužení životnosti majetku. Přímá účast facility managera již v době realizace projektu přináší další úspory v budoucí správě a údržbě objektu.


8.    FMS - Facility Management Solutions, přihlašuje SUTA s.r.o.
FMS je nástroj pro jednoduchou a efektivní komunikaci mezi klientem a poskytovatelem FM služeb.
FMS je webovou aplikací pro chytré telefony, která propojuje pomocí CAFM komunikaci mezi klientem (K) a poskytovatelem služeb PM/FM (PFM). Mějte u sebe mobilní zařízení a můžete s námi komunikovat z jakéhokoliv místa na světě! FMS je v ČR NOVINKOU.

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.