Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

IFMA CZ  udělila již tradičně na slavnostním večeru akce Týden Facility managementu 2013 dne 12. listopadu 2013 v Rezidenci primátora hl. m. Prahy, prestižní ceny FM Awards 2013 v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku a osobnost roku.


PROJEKT ROKU

-    Společnosti A.T. Kearney GmbH & Alstanet, s.r.o. za projekt Facility management benchmarking za rok 2012

Provedení benchmarkingové studie v oblasti space managementu a provozních nákladů administrativní budovy a pobočkové sítě se zaměřením na energie, údržbu, úklid, bezpečnost, hospitality a nájemné. Zařazen byl i autoprovoz s cílením na míru využití vozidel a nákladů na jejich pořízení, provoz, PHM a parkování. Jednalo se o porovnání v rámci uzavřené skupiny s identifikací cílů pro zlepšení a potenciálu úspory.

Cenu přebírala Eva Petrovičová ze společnosti Alstanet s.r.o.
Cenu předával Ing. Ondřej Štrup, IFMA Fellow, prezident asociace IFMA CZ.


STUDENTSKÁ PRÁCE ROKU

-    Bc. Michal HABLOVIČ, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava za studentskou práci Provozní řády školského objektu

Cílem této bakalářské práce je shrnout poznatky o provozních řádech objektů, jejich druzích a metodách jejich tvorby. Dále pak sestavit provozní řád školského objektu, respektive jeho jednotlivých provozů jako jsou učebny a laboratoře.

Cenu předávala zástupkyně hlavního mediálního partnera pro rok 2013 - oblast internet, společnost  Topinfo s.r.o. provozovatele portálu TZB-info, paní Ing. Dagmar Kopačková, Ph. D., ředitelka TZB-info.

 

ODBORNÁ PRÁCE ROKU

-    Ing. Eva Beránková – Publikace: Facility management v technické správě a údržbě budov, autorů: doc. Ing. František Kuda, CSc., Ing. Eva Beránková, doc. Ing. Václav Beran, DrSc., doc. Ing. Dana Měšťanová, CSc., Ing. Jiří Karásek, Ph.D., Jan Talášek.

Výkon technické správy a údržby budov by měl představovat soustavnou a důslednou péči spojenou se snahou překonat krátkodobá hlediska přístupů k těmto činnostem. Autoři byli vedeni snahou o vytvoření uceleného pohledu na ekonomiku technické správy majetku, a to nejen z hlediska teoretického, ale i praktického. Publikace uvádí a popisuje, jak můžeme přístup facility managementu uplatnit v technické správě a údržbě. Pozornost klade zejména na tvrdé činnosti a uvádí způsoby, nástroje a postupy, kterými lze objekt efektivně provozovat.Cenu převzala Ing. Eva Beránková a doc. Ing. František Kuda, CSc., VŠB-TU Ostrava.
Cenu předával Ing. Jiří Nouza, náměstek primátora HMP.

 

OSOBNOST ROKU

-    Ing. Jana POLÁČKOVÁ z ČSOB, a.s. za rozvoj oboru ve finančním světě

Jana Poláčková je význačnou představitelkou manažera FM v bankovním světě. Tento svět je charakteristický nejenom význačnými komerčními administrativními budovami, ale také firemní kulturou a ustálenými firemními procesy s malou fluktuací. Postavení FM, jako nástroje pro řízení podpůrných procesů v prostředí finanční instituce by bylo stále popelkou, bez takových osobností. Jejími hlavními obory zájmu jsou systémový přístup, efektivita, reinženýring a přeuspořádání firemních procesů, prosazování CAFM systémů a BIM metodiky. Svou činností v ČSOB, Komerční bance a opět v ČSOB prokázala své osobní nasazení zejména při integraci a nasazování CAFM Archibus a jeho integraci se systémem SAP/REM.Cenu předával pan Thomas L. Mitchell, Jr., IFMA Fellow, Pass Chairman IFMA (USA)

 

Odborná porota rozhodovala ve složení:

Předseda poroty:  Ing. Petr NEDĚLA, MBA –Skanska Facility s.r.o.
Členové poroty:     Ing. Miroslav MARENČÁK - 3M facility s.r.o.
                                  Ing. Roman MUSIL, Ph. D. - ČVUT, fakulta stavební
                                  Ing. Jiří PORTEŠ – Caverion Česká republika, s.r.o.


IFMA CZ také děkuje za výborně zorganizování letošního ročníku prestižní soutěže FM Awards 2013 panu Ing. Romanovi Baloghovi, který je členem představenstva IFMA CZ.

IFMA CZ všem výhercům gratuluje!

Anotace všech nominovaných naleznete ZDE.

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.