Přihlášení

Pro registrované členy IFMA

Odebírat novinkyReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi
IFMA CZ (Česká pobočka mezinárodní asociace facility managementu) udělila dne 13. listopadu 2012 v Kaiserštejnském paláci prestižní ceny FM Awards 2012, udělované v rámci akce Týden Facility managementu, v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku, zvláštní cena poroty FM Awards a zvláštní cena představenstva asociace IFMA CZ.
 

V rámci již XII. ročníku akce Týden Facility managementu 2012 konaném ve dnech 12. – 16. listopadu 2012, záštitu nad akcí převzal premiér ČR pan RNDr. Petr Nečas, byly tradičně na slavnostním galavečeru dne 13. listopadu 2012 konaném v Kaiserštejnském paláci udělovány prestižní ceny FM Awards 2012 v kategorii projekt roku, studentská práce roku, odborná práce roku, mimořádná cena poroty FM Awards a mimořádná cena představenstva IFMA CZ.

PROJEKT ROKU
-    Společnost AB Facility a.s. za projekt „Technický facility management nevýrobních technologií automobilky Hyundai se zaměřením na bezporuchový provoz“

Společnost AB Facility, a. s., navrhla a následně obhájila ve výběrovém řízení koncepci integrovaného facility managementu. Jde o nový koncept uceleného balíku služeb se zaměřením na maximalizaci predikce závad k zajištění vysoké spolehlivosti obsluhovaných zařízení pro nepřetržitou kontinuitu výrobního procesu.

Cenu předával pan Pavel Novotný, Country managera ČR, společnosti ATALIAN CZ s.r.o.

STUDENTSKÁ PRÁCE ROKU
-    Mgr. Adamu Kučerovi za studentskou práci „Komplexní zpracování událostí v systémech pro správu budov“

Práce navrhuje využít techniku Complex Event Processing pro BMS. Popisuje techniky pro práci s daty z rozsáhlého BMS – výběr, filtrování a agregaci dat na základě významu měřených hodnot. Součástí práce je implementace systému, který umožňuje v reálném čase provádět výpočty nad daty z kampusu MU.

Cenu předával zástupce hlavního mediálního partnera pro rok 2012 - společnost  WPremium event. s.r.o. - časopis Facility Manager pan Arnošt Wagner.
Letos poprvé byla mezi přihlášenými studentskými pracemi i jedna ze zahraničí – její autorkou je polská studentka informatiky z německé Postupimi Aleksandra Ochocka.

ODBORNÁ PRÁCE ROKU
-    společnosti Centers Publishing, s.r.o. za publikaci „Office book“

ČR i SR mají v podobě OFFICE BOOK světový unikát. Publikace nabízí kompletní přehled existujících i reálně plánovaných kancelářských objektů, průmyslových a logistických parků na území České a Slovenské republiky. Statistické přehledy jsou seřazeny podle krajů a měst. OFFICE BOOK je rozdělen do tří kapitol. První je věnována společnostem, druhá kancelářským budovám a třetí logistice a průmyslu. Každá kapitola je uvedena kompletním přehledem stávajících i plánovaných objektů. Hlavní objekty jsou představeny na samostatných kartách. Publikace OFFICE BOOK je zdarma dostupná široké odborné veřejnosti. Od ledna 2013 bude spuštěna verze tištěných map, tabulek a textů v podobě interaktivní databáze.

Cenu předával prof. Keith Alexander, předseda sekce výzkumu EuroFM.

ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY FM Awards 2012
-    RNDr. Petru Glosovi z Masarykovy univerzity

Pan Glos je nositelem snahy a programového řešení, které spadá do jeho kompetencí v rámci lokalizace, evidence a dynamického dohledu aktivních prvků počítačové sítě univerzity na celém území města Brna. K tomuto základnímu cíli IT se postupně přidaly podobné cíle pro technologická zařízení umístěná v budovách a konečně i systém jejich řízení. Mix všech těchto cílů zajišťuje univerzita vlastním systémem založeným nad vývojem v ESRI GIS a CAFM systémem ARCHIBUS.

Cenu předával pan Thomas Mitchell, Jr., Pass Chairman IFMA (USA)

MIMOŘÁDNÁ CENA PŘEDSTAVENSTVA ASOCIACE IFMA CZ
-    Ing. Drahomíře Pourové za mimořádné úsilí při prosazování první ucelené odborné výuky oboru Facility management v ČR

Paní ing. Pourová se zasloužila o vznik prvního uceleného vyššího odborného vzdělání v oboru Facility managementu u nás. Díky jejímu úsilí otevřela Vyšší odborná škola a Obchodní akademie Chotěboř od letošního školního roku tříletý studijní obor Facility management, jehož absolventi získají titul Diplomovaný specialista.

Cenu předával pan Ing. Ondřej Štrup, prezident asociace IFMA CZ.

Odborná porota rozhodovala ve složení:
Předseda poroty:   
- doc. Ing. Pavel Svoboda, CSc. vedoucí katedry technologie staveb, Fakulta stavební, ČVUT v Praze
Členové poroty:   
- doc. Ing. Viera Somorová, Ph.D., Stavebná fakulta STU Bratislava
- doc. Ing. Daniel Macek, Ph.D., Katedra ekonomiky a řízení ve stavebnictví, Fakulta stavební ČVUT v Praze
- Mgr. Otakar Martinec, advokát, Weinhold Legal, v.o.s.
- Mgr. Vojtěch Bernard, MBA, výrobní ředitel, TESCO SW a.s.

IFMA CZ děkuje vedoucímu katedry technologie staveb, Fakulta stavební, ČVUT v Praze panu doc. Ing. Pavlu Svobodovi, CSc. za poskytnutí zázemí pro důstojný průběh všech prezentací, včetně technického zařízení a občerstvení za což mu patří veliké díky.
IFMA CZ také děkuje za výborně zorganizování letošního ročníku prestižní soutěže FM Awards 2012 panu Ing. Romanovi Baloghovi, který je členem představenstva IFMA CZ.

IFMA CZ všem výhercům gratuluje!

 

Vyhledat na webu

Partner IFMA CZ - Standard

Please update your Flash Player to view content.

Partner IFMA CZ

Please update your Flash Player to view content.

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Hlavní mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Mediální partneři

Please update your Flash Player to view content.

Spolupracujeme

Please update your Flash Player to view content.